Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
Konumlar
  • Dathomir 
Türler
  • Dathomirian
  • Nightsister Zombileri 
Silahlar
  • Nightsister Kristal Topu
Nightsister’lar, gizemli Dathomir dünyasında yaşayan bir cadı meclisidir. Nightsister’lar, karanlık mucizeleri kullanma yetkisine sahip olmakla kalmayıp, meydan okuması zor kişilerdi. Dathomir’deki Nightbrother erkekleri, cadılardan ayrı yaşıyordu, ama onların kaprislerine boyun eğiyorlardı. Nightsister’lar, güçlü olmalarına rağmen Cumhuriyet ile Sith arasındaki çatışmadan kaçınmışlardı ve kendi meseleleri ile ilgileniyorlardı. Jedi, Dathomir’le ilgili konulara yoğunlaşmaya devam ettikleri için onlara uzak durdu. Kont Dooku geçmişte onlarla ilişkiler kurdu ve yeni bir çırağa ihtiyacı olduğu zaman onlara döndü. Dooku’ya yaptıkları ihanetler, Nightsister’leri güçlü bir düşman yaptı ve droid kuvvetleri tarafından onlardan intikam almak için büyük bir saldırı düzenledi.
Nightsister’larin eski anaerkil düzeni, yalnız gezegen Dathomir’e hükmetti ve onların dünyasına davetsiz gelebilecek kadar aptal ziyaretçilerle yüzleşti.
Nightsister’lar güçleri için Güç’ü kullandı ancak cadılar ne Sith ne de Jedi idi ve her ikisi ile de bağlılık kurmayı reddettiler.
Nightsister’ların annesi Talzin Ana, Dooku ve efendisi Darth Sidious’un cadılara olan ihanetinden dolayı intikam almaya çalıştı. Ancak Talzin’in intikam arayışı cadıların yıkımı ve yok olmasıyla sonuçlanacaktı.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.