Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
  • Star Wars: Bölüm III Sith’in İntikamı
Yüzey Özellikleri
  • Ormanlar
Felucia mantar canlıları ve muazzam ilkel bitkilerle dolu bir dünyadır. Gezegenin büyük kısmı, tuhaf bir vahşi doğanın ormanları ile örülmüş, nemli bir yüzeye sahiptir. Felucia üzerindeki yaşam formlarının bir kısmı kısmen veya tamamen saydamdır; ışınlar ciltlerine nüfuz ederken güneş ışığı onları renklendirir. Diğerleri, yüzeydeki muazzam ormanda dolaşan ürkütücü rancor’lar gibi opak ve heybetlidir. Büyük ibrik şeklindeki bitkilerinin ve yapraklı otlakların puslu gölgelerinin altında gerçeküstü bir renk ile yumuşatılmış bir genişlik vardır. Klon Savaşları sırasında Jedi’lar, Felucayı gezegenden istifade edenlere karşı savunmaya çalıştı.
Felucia’nın yemyeşil, renkli dünyası, Klon Savaşları’nda sıkça kullanılan bir savaş alanıydı; şansız Felucia’lılar, hasatlarını toplamaya çalışırken Cumhuriyet’in klonları ve Ayrılıkçı droid orduları, gezegenin gökyüzünde ve üstünde sürekli olarak çatışmaya başladı.
Felucia’lıların geçiminin tek tehdidi savaş değildi. Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi ve Ahsoka Tano, Felucia’ya indiklerinde, bir çiftlik köyünü Hondo Ohnaka’nın korsanlarından korumak için tutulan bir grup ödül avcısı ile kuvvetlerini birleştirdiler.
Felucia, Darth Sidious Emir 66’yı verdiğinde Dış Halka Kuşatmaları’ndaki bir savaş alanı olarak kaldı. Emir 66’nın kurbanları arasında, ormanın parlak renkleri arasında kendi askerleri tarafından vurularak öldürülen Twi’lek Jedi Aayla Secura vardı.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.