Haberler

2 Aralık 2022

The Acolyte dizisi, Sith’in Jedi düzenine sızmasını anlatacak

Oyuncu kadrosundan Dafne Keen’e (Logan, His Dark Materials) göre, Disney Plus serisi Star Wars: The Acolyte, The Phantom Menace olaylarından bir asır önce Sith’lerin Cumhuriyet’i devirmek ve Jedi’ları fethetmek için temelleri nasıl attığını gösterecek.

His Dark Materials’ın son sezonunun tanıtımını yaparken TechRadar ile konuşan Keen’e The Acolyte hakkında herhangi bir bilgi paylaşıp paylaşamayacağı soruldu. Bariz olanla ilgili şaka yaptıktan sonra (“Bunun bir prequel olduğunu söyleyebilirim!”), Keen, dizinin Star Wars dokusuna nasıl uyduğunu bağlamsallaştırarak biraz daha derine indi:

“Demek istediğim, bildiğiniz gibi, prequel filmlerinden 100 yıl önce geçiyor ve bu, Sith’lerin Jedi’lara nasıl sızdığının bir nevi açıklaması. Daha önce hiç yapılmamış, Sith liderliğindeki bir hikaye. Film çekmek gerçekten eğlenceliydi! Oyuncular harika ve yönetmen ve ekip sevimli. Tüm deneyim harika ve insanların bunu görmesi beni şimdiden heyecanlandırdı.”

The Acolyte, The Phantom Menace’in epey öncesini anlatacak ve izleyicileri Yüksek Cumhuriyet döneminin son günlerinde gölgeli sırlar ve ortaya çıkan karanlık taraf güçlerinin galaksisine götürecek bir gizem-gerilim olarak tanımlanan ortamda, iki Jedi’ın çok daha uğursuz bir plana bağlı bir dizi olağandışı suç üzerine yaptığı araştırmaları gösterecek. Seri, Galaktik İmparatorluğun yaratılmasına yol açan prequel üçlemesinde gösterilen düşüşünden önce Galaktik Cumhuriyet’in zirvesini ayrıntılarıyla anlatan Yüksek Cumhuriyet multimedya girişimiyle bağlantılı. Dizinin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Amandla Stenberg, Lee Jung-jae, Manny Jacinto, Dafne Keen, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Charlie Barnett, Dean-Charles Chapman ve Carrie-Anne Moss yer alıyor.

Star Wars: The Acolyte yapım aşamasında ve Disney Plus’ta yayınlanacak. Resmi bir çıkış tarihi verilmedi, ancak dizinin 2023’ün çok sonlarında veya 2024’ün başlarında gelmesi bekleniyor.

Diziler , ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.