Haberler

20 Mayıs 2020

Mandalorian 2. sezonda Boba Fett karmaşası

Eğlence sektörünü de derinden etkileyen ve pek çok yapımın ertelenmesine veya iptal edilmesine sebep olan coronavirus salgınına rağmen, Disney yöneticileri The Mandalorian dizisinin ikinci sezonunun post prodüksiyonunun evden yapılabildiğini ve önceden açıklandığı gibi Ekim ayında yayında olacağını belirtiyor.

Çekimleri Mart ayının başında tamamlanan dizinin oyuncu kadrosu ve karakterleri hakkında da ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor ve bunların başında da hayranların favorilerinden biri olan Boba Fett’in dönüşü yer alıyor, lakin karakterin kim tarafından canlandırılacağı kafa karıştırıyor.

Yaklaşık iki hafta önce Hollywood Reporter’ın paylaştığı habere göre öncül üçlemede Boba Fett’in babası olan Jango Fett’i canlandıran aktör Temuera Morrison, bu kez (kısa bir süreliğine de olsa) Boba’ya hayat vermek için geri dönecek. Buna ilave olarak Morrison’ın canlandıracağı karakterin Boba Fett değil Yüzbaşı Rex olabileceği de söylentiler arasında.

Geçtiğimiz hafta yine Hollywood Reporter’dan gelen başka bir haber, başta olağan gibi gözükse de gün geçtikçe durumu karmaşıklaştırıyor gibi. Haberde, dizinin kadrosuna Santa Clarita Diet, Deadwood ve Justified gibi yapımlardan tanınan aktör Timothy Olyphant’ın henüz bilinmeyen bir karakteri canlandırmak üzere katıldığı aktarılıyor.

Dün ise Slashfilm’den gelen başka bir rapor, olayı karmaşıklaştırıyor. Buna göre, Timothy Olyphant, Boba Fett’in zırhını giyen Cobb Vanth adında bir karakteri canlandıracak.

Peki Cobb Vanth kimdir? Disney döneminin genişletilmiş evren roman serilerinden biri olan Aftermath’te, bu karakterin hikayesine yer veriliyor:

Bir zamanlar köle olan Cobb Vanth, zamanla Tatooine gezegenindeki Freetown’ın şerifi oldu. Eski adı Mos Pelgo olan Freetown, gezegenin kuzey yarımküresinde yer alırdı ve bakımsızlıktan dolayı gözden düşmüştü. Tusken akıncıları ile ittifak kuran Vanth’ın en bilindik özelliklerinden biri, Mandalore’lu olmamasına veya Mandalorian geleneklerini takip etmemesine rağmen bir Mandalorian zırhı giyiyor olmasıydı, ve bu zırh, hayatta olup olmadığı bilinmeyen efsanevi ödül avcısı Boba Fett’e aitti.

Belki de bu sayede artık Boba Fett’in hayatta olup olmadığı sorusu yanıt bulabilir.

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.