Haberler

29 Ekim 2019

Benioff ve Weiss, Star Wars Üçlemesi projesinden çekildi

Game of Thrones dizisi ile tanınan yapımcılar David Benioff ve D.B. Weiss, 2022’de başlaması beklenen Star Wars üçleme film projesinden ayrıldılar. Deadline’a yaptıkları açıklamada ikili şöyle diyor:

“Star Wars’u çok seviyoruz…George Lucas onu inşaa ederken bizi de inşaa etti. Onunla ve mevcut Star Wars ekibi ile Star Wars konuşabilmek hayatımızdaki en büyük heyecanlardan biriydi, ve her şeyi değiştiren efsane için daima minnettar olacağız.”

İkilinin açıklamasının devamı, Netflix ile yaptıkları yeni anlaşmanın zaman konusunda yaşayacakları sıkışıklığı ve projeyi terketmelerinin ana sebebinin bu olduğunu işaret ediyor.

“Bir gün içinde çok fazla saat var fakat hem Star Wars’a hem de Netflix projelerimize ayıracağımız zaman, ikisi için de adil olmayacak. Bu nedenle üzülerek geri çekiliyoruz.”

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy de bu ayrılıkla ilgili görüş bildirdi:

“David Benioff ve Dan Weiss muhteşem hikaye anlatıcılar. Yoğun gündemlerinden uzaklaşıp Star Wars’a odaklanabilecekleri bir zamanda onları yeniden yolculuğa dahil edebilmeyi umuyoruz.”

Bu durum Star Wars filmlerinin geleceği hakkında soru işaretleri yaratıyor. İşi başkası üstlenebilir mi? Rian Johnson’ın üçlemesinin tarihi öne alınabilir mi? Zaman gösterecek.

Filmler , , ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.