Haberler

29 Ocak 2010

Adidas’tan Star Wars Ürünleri!

Adidas ürünlerini tercih eden (ve henüz etmemiş olanları yeniden düşündürtecek olan) Star Wars hayranlarını sevindirecek bir haberimiz var. Kimi hayranların önceden haberdar olduğu üzere Adidas firması Star Wars temalı yepyeni bir ürün yelpazesini piyasaya sundu, ve bu ürünler Şubat ayında ülkemizde de raflarda yerini alacak. Adidas Türkiye’den bize iletilen basın duyurusu ve ürünlere ait görselleri haberimizin devamında bulabilirsiniz.Basın duyurusunu sizlerle paylaşmadan önce Adidas’ın Facebook’daki grubuna da katılmanızı öneririz.

adidas Originals’ta ‘’Yıldız Savaşları’’ Başladı

adidas Originals, Star Wars’un ünlü karakterlerinden esinlenerek tasarladığı
Star Wars Koleksiyonu’nu hayranlarının beğenisine sunuyor.

Hayali bir uzay destanı olan ve dünyanın en çok izlenen film serisi ünvanını halen elinde bulunduran Star Wars, George Lucas tarafından yaratıldığında hiç kimse dünya çapında bir fenomen haline geleceğini bilmiyordu. İyi ve kötü arasında yaşanan kahramanlık hikayesinin anlatıldığı serinin ilk filmi, 1977’de yayınlandı ve bunu takip eden üç yıl içerisinde yayınlanan iki devam filmiyle Star Wars, dünya çapındaki hayran sayısını her geçen gün artırdı. Bittiği düşünülen serinin final bölümünün vizyona girmesinden 16 yıl sonra, ard arda çekilen üç devam filmi ile Star Wars sinema tarihindeki yerini sağlamlaştırdı.

Star Wars serisinin ikonik karakterleri ve unutulmayan sahneleri, adidas Originals Star Wars Koleksiyonu’nda yer alan ayakkabı ve tekstil ürünlerinde 2010 İlkbahar/Yaz sezonunda yeniden hayat buluyor. Koleksiyonda öne çıkan ürünlerden biri olan, “ZX8000” ayakkabının tasarımında; serinin yıldızlarından Darth Vader’ın zırhı, kaskı ve üniformasından detaylar bulunuyor. Filmdeki bir başka ünlü karakter olan Stormtrooper’ın çiziminin yer aldığı “Superskate Mid” ayakkabının yumuşak derisi, Stormtrooper’ın zırhından esinlenerek tasarlanan kumaş ile kombine edilirken, ayakkabının topuk kısmında ise Stormtrooper’ın maskesinin izleri görülüyor. Darth Vader’dan esinlenerek tasarlanan, ceplerinde özel kesimli Star Wars logosunun yer aldığı “Superstar Tracktop”ın ise; yaka ve kapüşonu istendiğinde çıkarılabiliyor .

Koleksiyondaki 70’li yılları çağrıştıran tek vintage ürün olma özelliğine sahip “Star Wars T-shirt” ün ön kısmında Darth Vader’in vintage bir grafik çizimi, iç kısmında ise Star Wars ve adidas Originals işlemeleri yer alıyor. Koleksiyonun bir diğer dikkat çeken ürünü olan “Superstar 2” ayakkabının yarı saydam dış yüzeyi süet kabartmalı ve Star Wars logo baskılı. Kabartmada Darth Vader ve Luke Skywalker’un finaldeki dövüş sahnesi yer alıyor. Ayakkabının dil kısmında, yine Star Wars ve adidas Originals, topuk kısmında ise kabartmalı bir Star Wars logosu göze çarpıyor.

Galaksiyi farklı bir biçimde konu alan efsanevi film, adidas Originals Star Wars Koleksiyonu’ndaki ayakkabı, tekstil ve aksesuar ürünlerine esin kaynağı olurken, filmin ünlü karakterleri ve sahneleri, klasik adidas Originals tracktop, t-shirt ve ayakkabılarına aktarılarak hem serinin hem de adidas Originals’ın hayranları için eşsiz bir koleksiyon olarak Şubat ayı itibariyle adidas Originals mağazalarındaki yerini alıyor.

Koleksiyon

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.