Flight of the Falcon

“Oh, peşimizdeler. Chewie ışık hızına geçiyoruz……”

Game Boy Advance için yapılmış olan Star Wars: Flight of the Falcon” oyunu Star Wars’un genel oyun platformları yani PCve Playstation’ın dışına çıkan Star Wars hayranları için eğlenceli ve hoş dakikalar geçirtebilecek bir oyun.

Oyunun genel olarak kontrolü kolay olduğundan ve oyunda herhangi bir force veya saber hareketi olmaması dolayısıyla oynanması son derece kolay bir oyun.

Oyun açıldığında dikkatinizi ilk çekecek şeyler filmlerdeki kadar iyi olmasa da menü açılırken gelen imperial march ve ardından TIE fighter’ların ateşlenmesi olacaktır. Oyunun menüsünde New Game, Password ve Options kısımları bulunuyor. Oyuna yeni başlamak için new game’e tıklıyorsunuz. Oyunun ilk bölümünde asilerin gemileri geçiyor ve siz de onaylayıp bu güzel anları geçmek için A’ya basıyorsunuz. Ardından Bölüm 4: Yeni Umut’la ilgili bir bölümle oyuna başlıyorsunuz. Bu ilk bölümde TIE Fighter filosuna karşın efsanevi uzay gemisi Millenium Falcon’un kokpitine atlayarak, yavaş yavaş TIE fighterları geçip Star Destroyer’ı yoketmeye uğraşıyorsunuz.

Oyun başta belirttiğim gibi basit kullanımı ve eğlenceli yapısına karşın belli bir zaman diliminden sonra sıkıyor. Çünkü oyunda devamlı birçok bölümde belli ve motomot bir format sözkonusu. Bir speeder vb. bir araca binip devamlı ya stormtrooperlara ya da TIE fighterlara ateş ediyoruz. Ayrıca X-Wing oyunlarındaki o eğlenceli ruh da yok. Bu tip oyunlarda ışın kılıcı düelloları olmaması bazen hayranları sıkabiliyor ve beklentileri karşılamayabiliyor ama gene de bir Star Wars hayranı için kayda değer bir oyun.

Diğer konulara gelecek olursak, oyunda orijinal Star Wars soundtrack’ten pek bir şey yok. Oyunun başında imperial march çalıyor. Ana menü’ye girdiğinizde Han Solo’nun kıllı dostu Chewbecca’nın kükreyişiyle menü açılıyor. Bunun dışında da gemi ve araç ateşleme efektleri var ki bunlardan en iyisi de TIE fighter’ınki. Dediğim gibi oyundaki bölümlerde bir monotonluk var, “araca bin, düşman asker vb. yok et, belli bir hedef varsa da ona ateşi boşalt”, oyun bu anlayacağınız. Oyunun zorluğuna gelirsek, son derece kolay, zaten Gameboy’da az düğme olduğundan çok fazla kendinizi zorlamayacağınız bir oyun.

Evet, farklı bir oyun ortamı için ilginç ve bir Star Wars hayranı için ilgiyi hakedebilecek bir oyun. Umarım oyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Güç sizinle olsun.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.