EFX Rey (Ölçekli) Işın Kılıcı

Firma: EFX Inc.

Ürün: Rey Scale Lightsaber 

Üretim Limiti: Belli değil

Liste Fiyatı: Yok

EFX tarafından üretilen ilk ölçekli ışın kılıcı. 0.45 oranında ölçeklenmiş ışın kılıçları, zamanında Master Replicas tarafından üretilmişti ve benim favori koleksiyon ürünlerimdendi. Master Replicas kapandıktan sonra bu seriyi kimse üretmemişti. Bu ürün de aslında satışta olan bir ürün değil. Lootcrate DX üyeliğinin Star Wars paketinde verilen bir hediye. Böyle bir ürünün varlığının haberini alır almaz eBay de ava başladım ve 45 USD’a -ki bence oldukça iyi bir fiyat- bir tane aldım. Master Replicas ölçekli ışın kılıçlarının bazıları bu aralar 150 USD civarında alıcı buluyor.

Açık konuşmak gerekirse ürün beklentilerimi pek karşılamadı. Master Replicas kalitesinin çok altında. Bunu kılıcı elinize aldığınız ilk anda anlamanız mümkün. Kullanılan malzeme, ağırlığı, detaylara gösterilen özen henüz çok geride. Örneğin kırmızı aktivasyon düğmesi düzgün takılmamış, altın Graflex konektörlerinin altında olması gereken metal parça aslında bir boya. Yazıdaki son resim Master Replicas tarafından üretilmiş Luke EP 4 scale replica. Farkı çok net görebilirsiniz. Ayrıca standı da beğendiğimi söyleyemem. Arkasında akrilik Asi logosu gereksiz bir detay olmuş ve sergileme kısıtlamaları getiriyor.

0.45 ölçeğini gözünde canlandıramayanlar için 1:1 ölçekli bir Graflex kılıcın yanında da fotoğrafladım. Resimlerde görebilirsiniz.

Sonuç olarak iyi bir deneme ama henüz pişmemiş… 🙂 Umarım devamı gelir.

Niko Fenerli

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.