Darth Vader Emperor’s Wrath Minibust

Firma: Gentle Giant

Ürün: Gentle Giant Darth Vader Emperor’s Wrath Minibust

Üretim Limiti: 1000

Liste Fiyatı: 130 USD

Bu ürün ilk duyurulduğunda oldukça heyecanlanmıştım. Dürüst olmak gerekirse gelen her ürünü önce incelerim, iyice her detayını sindiririm ve sonra aylarca dokunmamak üzere (arada sadece toz almak için) vitrine yerleştiririm. Buna rağmen belki de sadece 1-2 kere kullanacağım elektronik/ses/ışık özellikleri olan ürünleri beni niye cezbediyor bilmiyorum? 🙂

Yarı şeffaf malzeme, ışık efektiyle gerçekten çok iyi görünüyor. Bu malzeme ile çalışmak Gentle Giant’ı oldukça zorlamış olsa gerek ki üründeki bazı kusurlar gizlenememiş. Özellikle boyun etrafındaki birleşme noktasındaki yapıştırma izleri beni rahatsız etti. Ayrıca daha önce sahip olduğum Vader minibust’a göre detaylar çok daha az. Farklı filmlerden farkı Vader varyantları ve hatta İmparator’un gazabını tattığı o sahnede çok fazla detay gizleniyor ama yine de beni tam olarak tatmin edemeyen bir şey var. Özellikle tamamen beyaz vizörler bana çok donuk geldi.

Işık efekti yanıp sönseydi çok daha etkileyici bir büst olurdu.

Ürünü Razor’s Edge Collectibles’den 99 USD ye ön sipariş etmiştim. Liste fiyatına bakılacak olursa doğru karar vermişim. Ama bir not – Gentle Giant’in gönderi seçenekleri artık çok makul fiyatlara geliyor ve Fedex ile oldukça hızlı gönderiliyor. Razor’s Edge gönderi seçenekleri biraz pahalı kalıyor.

Niko Fenerli

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.