İnceleme Dosyaları

Detaylarının içinde kolaylıkla kaybolabileceğiniz, adeta bir dipsiz kuyu olan Star Wars evreninde bazı konular var ki, özel olarak ilgilenilmeyi, en ince ayrıntısına kadar irdelenmeyi gerektiriyor. Sizin için seçtiğimiz, ve seçmeye devam edeceğimiz bu konular için hazırladığımız inceleme dosyalarına aşağıda göz atabilirsiniz.

Yeni Genişletilmiş Evren'e Giriş

Disney, Lucasfilm’i satın aldıktan sonra Star Wars evreninde perde arkasında kalan, Genişletilmiş Evren olarak bildiğimiz çoğu şey değişti. Bu dosyada, yeni “canon” döneminde hangi roman/çizgi romanların geçerli sayıldığına, Disney sonrası çıkan romanlarda neler anlatıldığına ve Güç Uyanıyor’un öncesinde neler olduğuna değiniyoruz. 
2015

Karanlık Lordlar

Zayıflara yerin olmadığı karanlık Sith aleminin kapıları aralanıyor. Daha önce hiç sözü edilmemiş gizemleri, Sith Lordları’nın sırlarla dolu hayatlarının en karanlıkta kalmış detaylarını ilk kez tamamen Türkçe olarak, hazırlamış olduğumuz bu özel “Karanlık Lordlar” özel dosyasında bulabileceksiniz.
2011

Büyük Amiral Thrawn Hakkında Herşey

Kimilerine göre strateji dahisi, kimine göre Darth Vader’dan bile acımasız bir işgalci. Ama şurası açık ki o, Genişletilmiş Evren’in ve hatta tüm Star Wars tarihinin gelmiş geçmiş en karizmatik karakterlerinden biri. Dosyamızda Amiral Thrawn’ın hayatını inceliyoruz. 
2007

Sonun Başlangıcı - FanFilm Projesi

Özellikle görsel efektleri ile büyük beklenti uyandıran Türk yapımı Star Wars fan filmi “Sonun Başlangıcı” nın oyuncuları, yönetmeni ve yapım ekibi ile gerçekleştirdiğimiz röportajda filmin perde arkasını inceliyoruz. Dosyada ayrıca filmden ve setten görüntüler yer alıyor. 
2007

Jedi Academy Rehberi

Bir dönemin online oyuncu kitlelerini peşinden sürükleyen Jedi Academy için, ister yeni başlayan olun, ister deneyimli, çoklu oyuncu modunda başarınızı ve oyundan alacağınız zevki katlamanızı sağlayacak ipuçlarını bu rehberde derledik. 
2006

Bir Efsanenin Anatomisi

George Lucas, Star Wars efsanesini yaratırken nelerden ilham aldı? Onun hayal gücünü tetikleyen neydi? Star Wars’un öncesinde ve sonrasında anlatılan farklı hikayelerin benzer noktaları nelerdi? Bu sorulara ait tüm ilginç yanıtları “Bir Efsanenin Anatomisi” dosyasında topladık.
2006

Işın Kılıçları Hakkında Herşey

Işın kılıcının çalışabilmesi için kullanıcısının kendi sırtında bir güç kaynağı taşıdığı günlerden, modern zamanlara olan tarihçesine göz atıyor,  en bilinen yaklaşık 50 farklı kullanıcısının kılıç tasarımlarını ve kullanış tekniklerini dosyamızda inceliyoruz.
2005

Klon Ordusu

Öncelikle Cumhuriyet, ve daha sonra İmparatorluk’un ilk günlerindeki ordusunun bel kemiği Klon askerleriydi. Bu askerlerin bazıları, savaş cephesinde yaptıkları ile efsanevi bir itibar kazanmıştı. Dosyamızda, bu klon askerleri ve genel olarak klon ordusuna daha yakından bakıyoruz.
2005

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.