Giriş

Karakteri:

• Komuta Biçimi

• Savaş Tekniği

Kariyeri:

• Thrawn Kimdir?

• Gençlik Dönemi

• Galaktik İmparatorluk

• Büyük Amiral

• Bilinmeyen Bölgeler

• Son Görev

• Thrawn'ın Son Ölümü

 

 

Bilinmeyen Bölgeler:

Thrawn Coruscant’ta kısa zaman geçirdi. Tigellinus ve diğer İmparatorluk Yüksek yetkililerinin Thrawn’ı sürekli izlemesi ve sorun çıkarması dolayısıyla Chiss ve Palpatine, Bilinmeyen Bölgeler'in araştırılmasıyla ilgili olan hayallerini gerçekleştirmek için donanmayla harekete geçtiler. Thrawn politik savaşlarda kaybetmiş gibi görünerek Palpatine tarafından Bilinmeyen Bölgeler'e gönderildi. Thrawn, Yüzbaşı Niriz’in gemisi Admonitor’de Parck’ın yardımcısı olarak atandı ve göreve gönderildi.

Thrawnın Bilinmeyen Bölgeler'deki aktiviteleri bilinmemekle birlikte Thrawn'ın büyük bir alanın haritasını çıkardığı ve Ebruchi ırkı gibi tehlikeleri ortadan kaldırdığı düşünülmektedir. Niraun'da tarihi bir kale bulan Thrawn burayı yüksek teknolojiyle donatarak İmparatorluk hegemonyası süren bir yer oluşturdu ve adını da El'in İmparatorluğu koydu. El'in İmparatorluğu galaksideki bir çok bilginin depolandığı yer halini aldı ve Thrawn henüz yardımcı amiral rütbesine yükselmeden Thrawn'ın eli olarak adlandırıldı.

Bu imparatorluğun üyeleri arasında Baron Fel ve Thrawn'ın eski yoldaşı, o dönemlerde amiral olan Voss Parck da bulunuyordu. Bir çok Chiss, El'in İmparatorluğu'na Bilinmeyen Bölgeler'deki tehlikelerden korunmak için geldi. Standart İmparatorluk silahları, stormtrooperlar ve Star Destroyerleri yanında Thrawn yerel güçleri de kendi tarafına çekti. En yetenekli Chiss Savaşçılarından özel korumalar oluşturdu ve bu birliğe Household Phalanx adı verildi. Bu yeni birlik Ssi-ruuvi Imperium'u yoketti ve Yuuzhan Vong gibi çok tehlikeli tehditlere karşı kendini hazır tuttu.

Darth Vader’a Prens Xizor ve Kara Güneş’e karşı olan görevinde yardım etmek üzere Bilinmeyen Bölgeler’den bayrak gemisi Admonitor ile döndü. Gösterişli yetenekleriyle önce Corellia’da Jodo Kast adında Mandalorian zırhı giyen bir ödül avcısının kılığına girerek bir gizli görevin sorumluluğunu aldı. Daha sorna Derra IV savaşının planını Dart Vader’la birlikte yaptı. Yardımlarından sonra ödül olarak Vader ona Noghri'lerin kontrolünü verdi.

Xizor’un ölümünden sonra, Thrawn, Tyberr Zann’dan, eski bir öğrenciden, bir Sith Holocron’u almaya gönderildi. Zann bir tuzak umarak yanında bir filo ile geldi. Bu Carida Savaşı’na yol açtı. Savaş Bossk’un holocronu çalması ve Thrawn’a getirmesiyle sonuçlandı. Sonra Thrawn bu değerli nesneyle sisteme uçtu ve filosunu Zann’ın işini bitirmesi için bıraktı. Tyber ve filosu Thrawn’ın filosunu yok etti ve kaçtı. Tyber, teğmeni Urai Fen’in holocronun üzerine yer belirleme cihazı yerleştirdiğini biliyordu. Bu daha sonra onu İmparator’un Coruscant’taki ambarlarından birisine götürdü.

Bilinmeyen Bölgeler'deki görevleri sırasında bir kez daha döndü Thrawn. Hoth Savaşı'ndan sonra Yardımcı Amiral olarak göreve döndü. Komutasında 3 adet İmpratorluk Sınıfı Yıldız Destroyeri ve Bayrak gemisi Grey Wolf’a komuta etti. Pakuunilere karşı gösterdiği üstün başarı sebebiyle tekrar Amirallik rütbesine yükseltildi.

İmparator'a ihanet eden Yüksek Amiral Demetrius Zaarin’in güçlerini paramparça eden Thrawn tekrar Eva-t Sistemi'nde İmparator tarafından Yüksek Amirallik makamına getirildi.