Stormtrooper Zırhı

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Asiler
  • Star Wars: Bölüm IV Yeni Bir Umut
  • Star Wars: Bölüm V İmparator
  • Star Wars: Bölüm VI Jedi’ın Dönüşü
İlgili Gruplar
  • Galaktik İmparatorluk
İmparatorluk askerleri kendi kimliklerini ve hatta yüzlerini de gizleyen açık beyaz zırh ile kaplıdırlar. 18 parçalık bir kabuk olarak sunulan zırh, blaster ateşinden sınırlı bir korunma sağlarken, ayrıca bir terör silahı olarak da hizmet verir.
Kemik beyazı zırh siyah sıcaklık kontrol ünitesi ile vücudu bir eldiven gibi sarar. Bellerinde taşıdıkları üniteler tarafından sağlanan, kasklarındaki comlink bağlantılarıyla stormtrooperlar amirleriyle sürekli bağlantı içindedirler. Standartlaşmış, kemerlerinde bulunan cephaneleri, ellerinde taşıdıkları blasterları için yararlı olmakta ve ayrıca kablo ve grappling kancaları gibi yardımcı aletleri de bulunmaktadır. Stormtrooper zırhı ayrıca şiddetli vakum etkisine karşı kullanılan bir uzay kıyafeti vazifesi de görebilir.
İmparatorluk farklı görev profilleri için değişik stillerde pek çok sayıda zırh çeşidi oluşturmuştur. Çöl bölgesi üniteleri, soğuk saldırı bölümleri ve gözcü filoları zırhlarının hepsi birbirinden farklıdır.
Luke Skywalker ve Han Solo, Yavin Savaşı’ndan önce Death Star’ın içine sızmak için Stormtrooper üniformalarını kullanmışlardır. Ayrıca Death Star’ın alıkoyma bloğuna gizlice girerek esir düşmüş olan Prenses Leia Organa’yı kurtarmışlardır.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.