Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
  • Star Wars: Bölüm II Klonların Saldırısı
Konumlar
  • Kamino
Tarihte kayıtlı, rahatsız edici fırsatlara dayalı pek çok kayıp bilimsel ilerlemeler bulunmaktadır. Yapılan buluşlar vahşi birtakım uygulamalarda kullanılmakla birlikte, büyük savaşlarla sonuçlanmışlardır. Klonlama bunun tipik bir örneğidir. Eczacılık alanındaki faydalı uygulamaları çok başarılıdır. Fakat hiç kimse Klon Savaşları’nı kolay kolay unutamayacaktır.
Klon askerler bu uzun karmaşanın ardından Kamino’lu yaratıkların yaptıkları bilimsel çalışmalar sayesinde ortaya çıkmış, ve o güne kadar varlığından kimsenin haberi olmadığı Kamino gezegeni, genetik bilgileri ile tüm galakside bilindik hale gelmiştir. Kamino’lular genetik kaynak olarak Jango Fett adındaki ödül avcısını kullanmışlardı. Jango Fett’ten elde edilen genetik materyal, etrafı cam ile kaplı kübik kaplarda muhafaza edilmişti.
Kamino’lular, klonların normalden daha hızlı gelişebilmesi için “büyümeyi hızlandırıcı teknikler” kullanmışlardır. Normalde, bir klonun olgun, savaşa hazır hale gelebilmesi, büyümesi, bir insan hayatı kadar uzundu. Fakat büyüyen klonlar 10 yıldan az bir sürede savaşa hazır hale geliyordu. Klonun büyümesi esnasında, fiziksel ve beyinsel bir takım eğitimler verilmekteydi. Bu eğitim klonları savaşa hazır hale getirmeye yönelikti. Savaş droidleri ordularına nazaran, klonlar daha yaratıcı ve savaş esnasında daha bağımsız hareket edebiliyorlardı.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.