Klon Askeri Zırhı

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Asiler
  • Star Wars: Klon Savaşları
  • Star Wars: Bölüm II Klonların Saldırısı
  • Star Wars: Bölüm III Sith’in İntikamı
İlgili Gruplar
  • Klon Askerler
Kaminolular tarafından yaratılan gizli ordu, zırh, silah ve teçhizatla donatılmıştı. Her klon askeri, siyah vücut tulumu üzerine form verilmiş plastoid plakalar taktı. Lazer blasterlarından gelen doğrudan vuruşa karşı koruyucu olmamasına rağmen, klon zırhı darbelere, basınca, sıcağa ve keskin buhara dayanabilir. Klon Savaşları boyunca iyileştirmeler yapılmış ve özel görevler için zırh varyantları getirilmiştir.
Klon zırhı klostrofobik görünüyor olabilir, ancak Kamino klonları, erken yaştan itibaren onunla birlikte eğitim almış ve zırhın içinde kendilerini rahat ve güvende hissetmiştir. Yoda ordudan sorumlu olmak için Kamino’ya geldiğinde, Cumhuriyet galaksideki en iyi askeri güce derhal sahip oldu.
Renkler başlangıçta klon askerlerini rütbe ile tanımlamak için kullanılıyordu, ancak Jedi’lar onları bireyselliğe teşvik etti ve özel birlik işaretleri ve renk kalıpları hızla Cumhuriyetin Büyük Ordusu’na yayılmaya başladı. Klon komutanları da sık sık zırhlarını özelleştirdiler.
Klon Savaşları boyunca klonların zırh ve teçhizatı iyileştirildi; son savaşlarda neredeyse tüm klonlar “Faz II” zırhına geçti. O zamana kadar, pilotlardan bomba imha ekiplerine kadar, uzmanlaşmış rollerdeki askerler için zırh çeşitleri de kullanılıyordu.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.