Kamino Kılıç Oku

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm II Klonların Saldırısı
İlgili Gruplar
  • Coruscant
Senatör Padmé Amidala’ya düzenlenen suikast girişimin ardından bunu yapabilecek kötü niyetli kişilere ait Obi Wan Kenobi’nin bulduğu tek somut kanıt küçük, çatal şeklinde ve ölümcül bir zehirle doldurulmuş bir dart oldu. Kenobi bu delili Jedi tapınağındaki analiz laboratuarlarına götürdü, ancak buradaki droidler tarafından dikkatle incelenen dart hakkında hiçbir bilgiye ulaşılamadı. SP-4 ve JN-66 droidlerine göre, dart üstündeki semboller bilinen hiçbir kültüre uymuyordu. Droidler bu dartın yalnız bir savaşçı tarafından yapılmış ve de işlenmiş olabileceği sonucuna vardılar.
Sonuçlardan tatmin olmayan Obi-Wan, Coruscant’taki köhne Coco Town bölgesine, eski dostu Dexter Jettster ile görüşmeye gitti. Bu yerel dükkan sahibi adam objeler konusunda geniş bilgi sahibiydi, nitekim dartın nereye ait olduğunu da kolayca anladı. Dartın yan tarafındaki kesikler Dexxter’a bunun bir Kamino kılıç oku olduğunu anımsattı. Subterrel’daki kazı çalışmalarından beri böyle bir şeyi hiç görmemişti.
Aradığı bilgiyi bulan Kenobi, fırtınalarla kaplı Kamino gezegenini ve kılıç okunun sahibi olan Jango Fett isimli ödül avcısını buldu. Kamino’daki bu keşif, Galaktic Cumhuriyet’in sonunu getirecek olan gizemli olaylar zincirinin bir parçasıydı.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.