Aayla Secura

Aayla Secura

Atletik yapısı, etkileyici güzelliği ve derin masmavi görüntüsüyle, Aayla Secura sayıca çok olan Jedi rütbeli askerler arasındaydı. Düzen’in Alacakaranlık Seneleri’nde bir Jedi Şövalyesi idi ve Coruscant’taki Jedi Tapınağı’nda hizmet etti. Ayrılıkçı krizin Cumhuriyet’i parçalamak üzere olduğu dönemlerde Secura, 200 Jedi’dan oluşan kuvvetlerin bir üyesiydi ve uzak dünya Gonosis’e kaçırılmış bir Jedi’ı kurtarmak üzere gönderilmişti. Yaklaşan muazzam savaşta Secura, sağ kalanlardan biriydi. Kaba Geonosian savaşçıları tarafından Jedi’lardan oluşan ve idamı bekleyen grubun arasına götürüldü.

Klon Birlikleri’nin ani gelişi onu bu kötü sondan kurtarmıştı. Secura daha sonra Klon birliklerinden oluşan grubunu Geonosis savaşının ortasına götürmüştü. Işın kılıcı, dalga dalga gelen toz içinde eğitimli Cumhuriyet askerlerine adeta bir fener gibi yol gösteriyordu.

Secura yandaş olduğu Jedi’lar gibi Klon Savaşları’nda general olmuştu, Klon birliğini bir çok görevde kullanmıştı. Dış Halka Kuşatmaları boyunca Felucia’nın renkli dünyasında mevzilenmişti. Ticaret Loncası gezegeninde, aşırı büyümüş çalılıklarını yararak, cesur Yıldız Kolordusu askerlerine liderlik etmişti.

General Secura, karşıt Ayrılıkçı kuvvetlere yaklaştığında, Coruscant’ta Başkan Palpatine Emir 66 ‘nın uygulanması emrini verdi, ve Aayla’nın klon subayı Kumandan Bly’a hologramla ulaştı. Gerçekleştirilmesi gereken emir, Cumhuriyet’e ihanet eden Jedi’lara karşı gerekenin yapılması yönündeydi. Bly, sadakatle emri uyguladı ve silahını Jedi generaline doğrulttu.

Secura, ölümünden hemen önce.

 

Bir anlık dikkat kaybıyla, ki bu kayıp bir Felucian uçağının havalanması sonucuydu, Aayla’nın dikkati göğe çevrildi. Bly ve birliği ateş açtı ve Secura’nın defalarca vurularak öldürüldü.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.