Mustafarian

Gezegenin zorlu koşullarına rağmen Mustafar, bir miktar yaşma formuna sahiptir. Bunlardan bazıları akıllı yaşam formlarıdır. Mustafarlılar kendi gezegenleri dışındaki olayları önemsemezler. Gezegendeki lav akıntılarından değerli mineralleri çıkarmakla ilgilenirler. Mustafar’da dikkate değer iki yaşam formu bulunmaktadır. Uzun, zayıf olanlar sertleşmiş lav akıntılarından oluşan zeminde iş makinalarını kullanmalarıyla bilinirler. Daha zayıf ve kısa olanları ise maden çıkarma platformlarını kullanırken, lav nehirlerinin üstünü dümen takılı ağır sallarıyla neredeyse sıyırarak geçerken görülebilir.

Mustafarlılar vücutlarında çok az su bulundurmalarının yanında daha soğuk olan sönmüş volkanların içinde yaşarlar. Derinliklerdeki muazzam lav akıntılarından dolayı tüm yaşam formları yeryüzünde yaşamaya mahkum oldular. Birçok koloni birbiriyle iletişim içindedir. Kurdukları barışçıl ticaret yollarıyla gezegenlerinin tehlikeli koşullarındaki yaşamlarını kolaylaştırdılar. Kuzeyli Mustafar’lılar, diğer zeki ırka göre daha zayıftır. Güneyli Mustafar’lılar yüksek sıcaklıklara daha iyi katlanabilirler. Tekno Birlik’le yaptıkları anlaşmalar sayesinde Mustafar’lılar gezegenlerindeki tehlikelerden korunmak için gereken teknolojiyi elde etmiş oldular.

Mustafar’lılar anlaması çok zor olan böceğimsi bir dile sahiptir. Mustafar’lılar standart lazerli silahlardan etkilenmeyecek kadar sağlam deriye sahiptirler. Çoğunlukla kinetik güç yayan yerel silahlar taşırlar.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.