Stormtroopers

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm V İmparator
  • Star Wars: Bölüm VI Jedi’ın Dönüşü
  • Star Wars: Bölüm IV Yeni Bir Umut
  • Star Wars: Asiler
İlgili Gruplar
  • Galaktik İmparatorluk
  • Kar Askerleri 
Boyutlar
  • Yükseklik: 1.83m (ortalama)
Silahar
  • Blaster Tabancası
  • Blaster Tüfeği
Stormtrooper’lar, fanatik bir şekilde İmparatorluğa sadık ve İmparatorluk davasından vazgeçmesi imkansız seçkin şok birimleridir. Askerlere hemen hemen her ortamda hayatta kalmalarını sağlamak için geniş bir yelpazede hayatta kalma ekipmanı verilir ve sıcaklık kontrolleri sunan heyecan verici beyaz zırh giyerler. Stormtrooper’lar, blaster tüfekleri ve tabancalarıyla büyük beceri kazanır ve düşmanlarını bastırmak için kalabalık halde saldırırlar. İmparatorluk, standart stormtrooperlarla birlikte kar askerleri ve izci askerleri de dahil olmak üzere birkaç ihtisaslaşmış birim oluşturdu.
Galaktik İmparatorluğun ilanından sonra, Cumhuriyet’e hizmet eden klon askerleri, imparatorun iradesine uyarak, İmparatorluğun düşmanlarını yenerek, gittikçe baskıcı yasaları zorlayan stormtrooperlar oldular. Stormtrooper safları zamanla, klonlar tarafından değil, körü körüne ve fanatik biçimde hizmet eden, sadakat için eğitilmiş askerler tarafından dolduruldu. Lothal gibi gezegenlerde, galaksiye özgürlük kazandırmayı düşleyen cesur bir azınlığın karşısında stormtrooperlar, imparatorluğun yüzü oldular.
Darth Vader tarafından yönetilen stormtrooperlar Prenses Leia’nın yıldız gemisini ele geçirdiler ve Tatooine’in kumlarının arasında Ölüm Yıldızı planlarını bulmaya çalıştılar. Droidlerin planları çaldığını keşfettikten sonra stormtrooperlar, Luke Skywalker’ın teyzesi ve amcasını öldürdükleri Lars çiftliğine doğru iz sürdüler. Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi, İmparatorluk soruşturma ağından kurtuldular ancak stormtrooperların asi kaçaklarını savaş istasyonunun sonsuz koridorlarında avladığı Ölüm Yıldızı tarafından yakalandılar.
Soğuk havaya uygun ekipmana sahip Kar Askerleri, İmparatorluk AT-AT Walker’larından çıkıp Hoth’daki Echo Üssü’nü işgal etti, birçok asiyi yakaladı ya da öldürdü ancak Millennium Falcon’un kaçmasına engel olamadı. Boba Fett Falcon’un izini Bespin’de bulduktan sonra stormtrooperlar Han Solo, Prenses Leia ve Chewbacca’yı ele geçirdi ve sonunda Bulut Şehri’nin yönetimini devraldı. Lando Calrissian tarafından serbest bırakıldıktan sonra Leia ve Chewie, Falcon ile aralarındaki silahlı stormtrooperlardan kurtulmak zorunda kaldılar.
İmparatorluk, ikinci Ölüm Yıldızı’nda stormtrooperlar bulunduruyordu ve onlara Endor’un yüzeyindeki savaş istasyonunu koruyan kalkan jeneratörünü savunma emri vermişti. Kalkan jeneratörünü yok etmek isteyen isyancılar, izci ekipmanına sahip stormtrooper devriyeleriyle savaşa girdiler; ancak bütün bir birliğin İmparatorluk tesisini savunuyor olduğunu bilmiyorlardı. Stormtrooperlar Han Solo, Prenses Leia ve Chewbacca’yı ele geçirdi, ancak en beklenmeyen düşmanlardan birine, Orman Ayı’nın küçük Ewok’larına yenildiler.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.