Ölüm Nöbetçileri

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
İlgili Gruplar
  • Bağımsız Sistemler Konfederasyonu
  • Mandalorian Süper Komando 
Konumlar
  • Zanbar
  • Mandalore 
Araçlar
  • Gauntlet Fighter
  • Speeder Bike
  • Mandalorian Gunship
Mandalore savaşçı klanlarının yıllar önce silinmiş olduğu düşünülüyordu, püskürtülmüş kalıntıları Concordia ayına sürgüne gönderildi. Ancak Klon Savaşları galaksiyi süpürürken hain vali Pre Vizsla, Mandalorianları ve onlarla birlikte, galakside korkulan efsanevi dövüş zırhını diriltti. Kont Dooku ve Ayrılıkçılar tarafından desteklenen Vizsla, şiddetle Mandalore’un şiddetli geçmişini gömmeye çalışan pasifistlerin kontrolünden Mandalore’u geri almak için bir ordu oluşturmaya başladı. Darbenin uygun olmadığı bir dönemde, Dooku, Ölüm Nöbetçileri’ni terk etti. Savaşçılar galakside bir süre dolaşıp Mandalore’u, Darth Maul’un Gölge Birliği’nin bir parçası olarak ele geçirdi. Maul daha sonra Pre Vizsla’yı öldürdüğünde Ölüm Nöbetçileri’nin lideri oldu.
Mandalore sözde şiddet dolu geçmişini bırakmış, acımasız savaşçıları Concordia’daki ayda ölmeye teşvik etmişti. Ancak Cumhuriyet, Mandalore’lu savaşçıların galakside bir kez daha faal olduklarını keşfetti – ve Obi-Wan Kenobi, terörist grup Ölüm Nöbetçileri tarafından pasifist Düşes Satine’i devirmeye yönelik bir komplo ortaya çıkardı.
Ölüm Nöbetçileri’nin gizli lideri olan Concordia Valisi Pre Vizsla, kendisini Kont Dooku ile ittifak etmişti; ancak Ayrılıkçı liderin, grubunun Satine’e saldırmak için sabırsızlanmasına itibar etmemişti. İttifak bölündü ve Ölüm Nöbetçileri, Carlac gibi gezegenleri istila ederek göçebe bir grup haline geldi.
Ölüm Nöbetçileri’nin başarısı, iki neredeyse donmuş Sith savaşçısı Darth Maul ve Savage Opress’i içeren bir kaçış podunun keşfi ile başladı. Maul, Vizsla’yı savaşçılarını Gölge Birliği olarak bilinen bir suç örgütleri ittifakı için görevlendirmeye ikna etti.
Gölge Birliği, Mandalore’u ele geçirdi; Vizsla, gezegenin yöneticisi olarak Satine’in yerine geçti. Ancak zaferi kısa sürdü. Maul, Ölüm Nöbetçileri önderliği için onunla düello yaparak onu öldürüp grubu ele geçirdi. Bu darbeye, takipçileri Mandalore’un kontrolü için Maul’la savaşan Bo-Katan’ın Gece Baykuşları tarafından direnildi.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.