Mos Eisley Kantini

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
  • Star Wars: Bölüm IV Yeni Bir Umut
İlgili Gruplar
  • Figrin D’an ve Modal Nodes
Mos Eisley kantini, içkileri, sıcak şarkıları ve zaman zaman şok edici şiddet olaylarıyla bilinen loş bir tavernadır. Tatooine’i ziyaret eden yıldız pilotlarının çoğu, kantinalarda bekleme sürelerini harcıyor ve bu da, burayı bir yıldız gemisinin mürettebatını kiralamak için ideal bir yer haline getiriyordu.
Cumhuriyetin son yıllarında, Mos Eisley kantini, Hutt’un kiralık adamları, ödül avcıları, kargo gemileri ve şansı tükenmiş uzay yolcuları ile çoktan ünlü olmuştu. Loş iç kısımlarında, bir yolcu hem Tatooine sıcağından, hem de istenmeyen sorulardan saklanabilirdi. Fakat kantinin müşterileri, sırtlarını kollamaları gerektiğini biliyordu – gölgeli barda pek çok kişi şiddetin ve sonrasında yerde bir ceset ile karşılaşabilirdi..
İmparatorluk zamanında kantinin kötü şöhreti büyümüştü; evlerinden uzakta olan bütün türlerin haydutları, kendilerini bu kirli barda buluyordu. Ancak kantina, kargo taşımak ya da bir yolculuk düzenlemek isteyen yıldız pilotlarının tercih ettiği bir yerdi – bu yüzden Obi-Wan Kenobi, Luke Skywalker’la barı ziyaret etti. Obi-Wan, hiç bir soru sormadan kendisini, oğlanı ve Prenses Leia’nın droidlerini Alderaan’a götürecek bir yıldız pilotu bulmayı umuyordu. Uzaylı kalabalığının içinde, Obi-Wan ve Luke’un, Han Solo ve Chewbacca ile yolları kesişir, şanssız kaçakçılar, asi kahramanları olacaklardır.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.