Christophsis

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Klon Savaşları
İlgili Gruplar
  • Galaktik Cumhuriyet
Yüzey Özellikleri
  • Kristalin
Araçlar
  • AV-7 Anti-araç Topu
Muazzam kristal oluşumlara sahip güzel bir mücevher dünyası olan Christophsis, Klon Savaşları’nda tekrarlanan ve sıcak savaşların yaşandığı bir yerdi. Ayrılıkçı gemilerin kuşatması, düşman hatlarının arkasında Senato’nun bir yardım misyonunu sıkıştırdı ve ablukayı kırmak için deneysel yıldız gemisi teknolojisine sahip özel bir Cumhuriyet kuvveti gerekli oldu. Bu, gezegenin tam ölçekli bir Ayrılıkçı istilasını hızlandırdı, bir klon askeri saflarındaki bir hain buna katkıda bulundu. Sonuçta Cumhuriyet, Ayrılıkçıların istilasını bastırdı ve gezegeni gelecekteki saldırılardan koruyabildi.

Dış halkada stratejik bir noktada bulunan Christophsis gezegeni, Ayrılıkçıların droid orduları ve Cumhuriyet’in klon birliklerinin sıcak çatışmalarının gerçekleştiği ilk savaş alanlarından biri haline geldi.

Klon askerleri ve onların Jedi Generalleri, ayrılıkçı saldırıları ve ihanetleri kendi saflarında aşmak zorunda kaldılar, ancak sert mücadele sonrasında bunu başardılar ve Ayrılıkçı istilayı püskürttüler.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.