Bulut Şehri

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm V İmparator
Yüzey Özellikleri
  • Gaz
Konumlar
  • Bespin
Bespin’in pastel renkli bulutları arasında asılı kalan sofistike güzelliğin ve politik özgürlüğün simgesi, yüzen bir metropoldür. Bulut Şehri, sadece dev bir gezegenin derinliklerinden değerli Tibanna gazı çıkartan bir maden kolonisi olarak değil aynı zamanda galaksiyi kavrayan kargaşadan kurtulmaya çalışan insanlar için bir sığınak olarak da varlığını sürdürüyordu. Karlı olsa da, Bulut Şehri, Madencilik Loncası gibi daha büyük yetkililer tarafından fark edilmeyecek kadar küçük bir işletmeye sahipti. Baron-Yönetici Lando Calrissian’ın yetenekli başkanlığında büyüdü. Yardımcısı Lobot’un desteği ile Calissian, yönetimde bulunduğu kısa dönem boyunca kendi kendine yeterlilik ve işçilerle ilgili zorluklarla mücadele etti.
Bir tibanna gaz madeni ve lüks tatil yeri olan Bulut Şehri, Bespin’in üst atmosferinde yüzüyordu. Yöneticisi Lando Calrissian, Madencilik Loncası’nın veya İmparatorluğun ilgisini çekmeden gaz madenini karlı kılmak için çalıştı.
Lando’nun zor işi, eski kaçakçı dostu Han Solo, Bulut Şehri’ne sığınmak istediğinde imkansız hale geldi. Darth Vader ve Boba Fett, Solo’nun varacağını öngörerek, Lando’yu Han ve Prenses Leia’ya ihanet etmeye zorlamıştı. Lando, İmparatorluğun Bulut Şehri’ni rahat bırakacağına dair bir garantinin karşılığında Han’ı teslim etmeyi kabul etti. Fakat Vader anlaşmayı bozdu ve İmparatorluk şehri işgal etti.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.