Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm V İmparator
  • Star Wars: Bölüm II Klonların Saldırısı
  • Star Wars: Klon Savaşları
Ölümcül Slave I, Mandalorian zırhına sahip bir ödül avcısı olan Jango Fett ile olan ilişkisi nedeniyle ünlüydü. Fett, aracını, lazer topları ve mermi fırlatıcılardan, sismik patlayıcılara kadar silahlarla doldurdu. Boba Fett, Slave I’i Jango’nun ölümünden sonra miras aldı, ancak Aurra Sing, onu Florrum’da düşürdü ve Boba, Cumhuriyet’in velayetine alındı. Hondo Ohnaka Slave I’i onardı ve Boba daha sonra onu geri aldı. Jango ölümünden bir nesil sonra, ayırt edici araç, kaçakların tarayıcılarında görmek istedikleri son şey olmaya devam etti.
Cumhuriyet’in son günlerinde Slave I, korkulan ödül avcısı Jango Fett’e aitti ve Jango Fett, gerçekte değiştirilmemiş bir Jango klonu olan “oğlu” Boba ile Kamino’da yaşıyordu. Obi-Wan Kenobi, Fett’leri Kamino’dan Geonosis’e kadar takip ettikten sonra Slave I, Jedi yıldız savaşçısına lazer atışları ve sismik patlayıcılar ile saldırdı.
Jango, Geonosis’te öldükten sonra Boba, Slave I’i aldı ve Aurra Sing’den ödül avcılığını öğrendi. Genç avcı, Mace Windu’yu öldürerek babasının ölümünün intikamını almak için Aurra, Bossk ve Castas’la bir araya geldi.
Jedi, Aurra’nın ekibini Florrum’a kadar izledi. Aurra, Boba’yı terk edip, Slave I ile kaçtı fakat daha sonra çakıldı. Boba, Cumhuriyet tarafından gözaltında tutulurken, korsan patronu Hondo Ohnaka, Slave I’i tamir etti ve onu gemi koleksiyonuna ekledi.
General Grievous, Florrum’a saldırdıktan sonra, Hondo ve Jedi gençliğinden Katooni, Slave I’in motorlarını ateşledi ve Grievous’a karşı savaşın gidişatını değiştirmek için geminin silahlarını kullandı.
Boba Fett nihayetinde babasının gemisini Hondo’dan geri aldı. Adaletten kaçanlar için Slave I’in ayırt edici silueti Fett’in hırpalanmış Mandalore maskesinden daha çok korkulan bir görüntü haline geldi.
Fett, Han Solo’yu Bulut Şehri’ne izledi ve onun yerini Darth Vader’e açıkladı. Vader, Solo’nun karbonit ile dondurulmasını emrettikten sonra Fett, Slave I gemisindeki ödülüyle Bulut Şehri’nden ayrıldı ve Tatooine’e doğru yola çıktı. Orada, Jabba the Hutt’tan gelecek zengin bir ödül onu bekliyordu.
error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.