Bankacılık Klanı İletişim Fırkateyni

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm III Sith’in İntikamı
  • Star Wars: Klon Savaşları
Konumlar
  • Cato Neimiodia
Galaksilerarası Bankacılık Klanı’nın zenginliklerini korumak amacıyla kullandığı özelleşmiş gemilerden birisidir. Görevi taşıdığı yükün iki kasa arasında güvenli bir şekilde yol almasıdır. Bu dev gemiler en gözüpek korsanları bile uzak tutacak ateş gücüne sahiptirler. Klon Savaşları sırasında Bankacılık Klanı tüm gücünü Bağımsız Sistemler Konfederasyonu’na verince bu fırkateynler birleşmiş Ayrılıkçıların altıgen işareti ile süslendi ve Cumhuriyet’e karşı önemli seferlerde yer aldı.

Bankacılık klanının yükselişine yardım etmek ve onun en büyük mali güç haline gelmesi tüm klan üyeleri arasında paranoyakça bir şekilde gelişmekteydi. Yatırımcılar, klanın varlıklarını koruması için alışılmadık ölçüleri aldığı emniyet önlemlerine ve üretilen savaş droidleri ve askeri araçların alınmasında yardım etti ve kendilerini güvende hissettiler. Yolsuzluk ve hırsızlıkları araştırmak için Holonet’ten ayrı olarak kendi istihbarat örgütlerini kurdular.

Finansal transferleri korumak için alt uzay ağı ve hiperdalga alıcıları kuruldu. Eğer girişken bir hırsız ağa girmek yerine fiziksel alıcıya zarar vermeye çalışırsa onu çok kötü süprizler beklemekteydi. Daha sonra alıcılar yüksek silah donanımına sahip büyük fırkateynlere konuldu.

Bu firkateynler Bankacılık Klanı’nın özel şebekesini yaymak için kullanıldı. Kişilerin sürekli paralarına göz kulak olmasına yardım etti. Klon savaşlarının başladığı zaman Klan başkanı San Hill konfederasyonla Bankacılık klanını bir araya getirme kararı aldı ve birkaç yıldız firkateynini görevlendirdi. Bu filo tarafından sürdürülen iletişim şebekesi, öncelikle askeriye ve propaganda aktarması için kullanıldı, para gönderimi için kullanılmadı.

Bir bankacılık klan firkateyni ağır silahlandırılmıştır, manevra yapmak için yavaş olan muazzam ikiz bir pruva turbolaser topuna rağmen daha büyük savaş gemilerine büyük zarar vermektedir. Geminin iki uzun menzilli iyon topu vardır, 26 turbolaser, 20 hafif turbolaser kulesi ve 38 nokta savunma lazer topu bulunmaktadır. Katlanmış haldeki 150,000 savaş droidini taşıma kapasitesine sahiptir.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.