Bail Organa’nın Airspeeder’ı

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm III Sith’in İntikamı
Konumlar
  • Coruscant

Narglatch Hava Teknolojileri, zengin hobi sahipleri için speeder ve modifikasyon parçaları üreten küçük, özgür bir firmadır. Bu firmanın malzemeleri zengin dış halka insanlarını ve bir çok Cumhuriyet Senatörü’nün ilgisini çekmiştir, en bağımlısı ise Vorzyd Sectorun’den playboy Simon Greyshade’di. Simon Greyshade’in parlak sarı Narglatch XJ-6’sından çok etkilenen Senatör Bail Organa kırmızı, gümüş bir Xj-2 almıştır.

Airspeeder, Bail Organa’nın hobisi haline gelmiştir, boş zamanlarında aradığınızda onu Alderaan’daki garajında airspeederını modifiye ederken bulabilirsiniz. Gizliliğin ne kadar önemli olduğunun farkında olan Organa airspeeder’ını Org Banelli adı altında kaydettirmiştir.

Seneler geçtikçe ve Senato’daki gerginlikler arttıkça Organa airspeeder’ı üstünde daha az vakit geçirmeye başlamıştır. Klon Savaşları’nın başlamasıyla spedeer’ını daha çok vakit geçirdiği başkent Coruscant’a nakletmiştir.

Airspeeder’ını farklı adla kaydettirmesi sayesinde Şansölye’nin haberi olmadan istediği gibi dolaşabiliyor ve diğer senatörlerle görüşebiliyordu.

Emir 66’nın uygulandığı akşam Jedi Tapınağın’dan yükselen ateşleri kontrol etmek için Organa bu speeder’ı kullanmıştır. Öldürülmekten bu araçla kaçtıktan sonra Organa, Yoda’yı İmparator’la yapmış olduğu dövüşten sonra yine bu araçla kaçırmıştır.

“Org Banelli” yanıltmacası sayesinde İmparatorluk hiçbir zaman Bail Organa’nın izini süremedi. Bundan sonra Organa aracı Alderaan’a geri götürdü ve Cumhuriyeti tekrar kurma çalışmaları arasında aracının modifikasyonlarıyla ilgilenmeye devam etti. Bail Organa, kızı Leia’ya böyle bir araç kullanabileceği yaşa gelince aracını doğum günü hediyesi olarak verdi. Babasının özenli ve dikkatli yardımlarıyla Leia pilotluğu öğrendi. Araç, Ölüm Yıldızı Alderaan’ı patlattığında gezegenle birlikte yok oldu.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.