AT-AP Walker

Nerede Vardı?
  • Star Wars: Bölüm III Sith’in İntikamı
Konumlar
  • Kashyyyk
  • Felucia

Klon Savaşları’nın şiddetlenmesi ile Cumhuriyet ordusu yer birimlerine yeni ve çok yönlü yürüyen savaş araçları oluşturmaya başladı. Bu iki ayaklı saldırı zırhlısı top bataryaları ve uzun mesafe silahları kullanılacağı zaman sabit kalmayı sağlayan üçüncü bir bacaktan oluşuyordu. Klon asker pilotları bu aracı kullanıyor ve genelde Kashyyyk ve Felucia’da olduğu gibi sıcak çatışmalarda iş görüyordu.

Açılımı “her yüzeyde hareket edebilen personel taşıyıcısı” olan bu makine çok önemli bir silahtır. İçine 2 kişi binebilmesine rağmen kendi başına harekete geçebilir. Bu makine bir piyadeyi orta seviyede batarya gücü haline getirmektedir.

Süspansiyon sistemi aracın her yüzeyde rahat hareket etme ve kolay manevra yapma kabiliyeti verir. Ayrıca araçta bulunan üçüncü bacak top atışları yapılırken dengenin sağlanmasında büyük rol oynar.

Aracın en üst kısmında monte edilmiş olan silahsa aracın dışında duracak bir klon tarafından kullanılacak şekilde dizayn edilmiştir. Aracın bir bölmesinde gerekli olan tüm tamirat malzemeleri bulunmaktadır.

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.