Haberler

8 Nisan 2023

Üç yeni Star Wars filmi duyuruldu

Londra’da devam eden Star Wars Celebration 2023’te yer alan Lucasfilm paneli esnasında Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, üç yeni Star Wars film projesi üzerinde çalışıldığını duyurdu. Bu filmler Star Wars zaman çizelgesinin geçmişini, şu anını ve geleceğini anlatacak.

Bir zaman çizelgesi görseli üzerinden yapılan duyuruya göre filmlerden biri, seriden aşina olduğumuz zamanın binlerce yıl öncesinde geçecek ve Jedi düzeninin ilk kez ortaya çıkışını anlatacak. “Jedi’ların Şafağı” olarak da adlandırılan bu dönem, destansı bir hikayeye sahip olacak ve filmi, son Indiana Jones filmini de yöneten James Mangold yönetecek.

“Geleceği” anlatan film projesi, Bölüm IX: Skywalker’ın Yükselişi filminin 15 yıl sonrasında geçecek ve Rey önderliğinde kurulan Yeni Jedi Düzeni’nin hikayesini anlatacak. Sharmeen Obaid-Chinoy’un yöneteceği filmin başrolünde, Rey karakterini canlandıran Daisy Ridley olacak.

“Şimdi” yi anlatacak film ise Bölüm VI-VII arasında geçecek ve Dave Filoni’nin yaratmış olduğu animasyon ve live-action karakterleri barındıran dizi projelerini birbirine bağlayacak bir hikayeyi anlatacak. “Mandoverse” olarak da tanımlayabileceğimiz bu evrenin ev sahipliği yapacağı hikayenin odağında ise epik bir savaş yer alacak.

Filmlerin gösterime girme takvimlerine dair sunum sırasında bir bilgi paylaşılmadı.

Filmler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.