Haberler

2 Aralık 2022

Star Wars Jedi: Battle Scars romanı yolda

2019 yılında oynadığımız Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun devamı olan ve 2023 yılının ilk çeyreğinde çıkacağı söylenen Star Wars Jedi: Survivor’ın öncesini anlatacağı belirtilen bir roman geliyor. Sam Maggs’in kaleminden çıkan ve 7 Mart’ta raflarda olması hedeflenen roman, Jedi: Battle Scars adını taşıyor.

Anthrax Studio’nun hazırlamış olduğu kitap kapağı üzerinde bulunan sinopsise göre, Mantis’in tüm mürettebatı bu hikaye için geri dönüyor ve kitapta, onların Beşinci Kardeş ile olan mücadelesi anlatılıyor.

Resmi Star Wars sitesinde ilk kez duyurulan sinopsis şu şekilde:

Cal Kestis, Stinger Mantis’in mürettebatıyla kendine yeni bir hayat kurmuştur. Cal’ın ekibi, birlikte ödül avcılarını alt etti, Engizisyoncuları yendi ve hatta Darth Vader’ın kendisinden bile kaçtı. Daha da önemlisi, Merrin, Cere, Greez ve sadık droid BD-1, Jedi Düzeni’nin düşüşünden bu yana Cal’ın bir aileye sahip olduğu en yakın şey. Galaksinin geleceği gün geçtikçe daha da belirsizleşirken, İmparatorluğa indirilen her darbede Mantis mürettebatı daha da cüretkar hale geliyor.

Rutin olması gereken bir görevde, Cal ve mürettebatın yardımıyla kendi rotasını çizmeye kararlı bir stormtrooper ile tanışırlar. Yeni bir hayata başlamak için yardım karşılığında İmparatorluk firarisi, İmparatorluğa karşı savaşları için güçlü ve potansiyel olarak paha biçilmez bir aracın sözünü verir. Ve daha da iyisi, onlara ulaşmalarına yardımcı olabilir. Tek bir sorun vardır – onu takip etmek onları İmparatorluğun en tehlikeli hizmetkarlarından birinin, Beşinci Kardeş olarak bilinen Engizisyoncu’nun yoluna çıkaracaktır.

İmparatorluk asker kaçağına gerçekten güvenilebilir mi? Ve Cal ve arkadaşları daha önce Engizisyoncularla karşılaşmalarından sağ çıkmışken, şansları tükenmeden İmparatorluktan kaç kez kaçabilirler?

Bu kitabın çıkış tarihi, muhtemelen oyunun çıkışı ile kesişeceğinden, oyunun çıkış tarihi hakkında ipucu veriyor olabilir.

Öte yandan bu kitabı Türkçe olarak okuyup okumayacağımız şimdilik belirsiz.

Kitaplar ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.