Haberler

15 Eylül 2021

The Mandalorian, 7 dalda Emmy ödülü kazandı

The Mandalorian’ın eleştirmenlerce beğenilen ikinci sezonu, Yaratıcı Sanatlar Emmy Ödülleri törenlerinde yedi ödülle onurlandırıldı. Bu hafta daha sonra gerçekleşecek olan 73. Emmy Ödülleri öncesinde The Mandalorian, şu ana kadar aşağıdaki kategorilerde ödül aldı:

  • Bir Sezonda veya Filmde Olağanüstü Özel Görsel Efektler
  • Bir Komedi veya Drama Dizisi İçin Olağanüstü Ses Miksajı (Bir Saat) — (Bölüm 13: Jedi)
  • Tek Kameralı Bir Dizi İçin Üstün Sinematografi (Yarım Saat) — (Bölüm 15: The Believer)
  • Bir Dizi İçin En İyi Müzik Kompozisyonu (Original Dramatic Score) — (Bölüm 16: The Rescue)
  • Olağanüstü Protez Makyajı — (Bölüm 13: Jedi)
  • Olağanüstü Dublör Koordinasyonu
  • Olağanüstü Dublör Performansı

Jon Favreau tarafından yaratılan Disney+ Orijinal Dizisi, En İyi Drama Dizisi, Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Moff Gideon rolündeki Giancarlo Esposito) ve En İyi Drama Dizisi Yönetmenliği (Jon Favreau, “ Bölüm 9: Mareşal”), ve bunların dışında “Bölüm 13: Jedi”, Drama Dizisinde En İyi Yazma (Dave Filoni) dahil olmak üzere sekiz ayrı adaylık aldı.

The Mandalorian Sezon 2’de, kahramanımız, şimdi Grogu olarak bilinen çocuğu Jedi’lara teslim etmek için heyecan verici arayışına devam etti. Yol boyunca Mandalorian, Cobb Vanth (Timothy Olyphant), Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff), Ahsoka Tano (Rosario Dawson), Fennec Shand (Ming-Na Wen) dahil olmak üzere hem yeni hem de hayranların favori Star Wars kahramanları ve kötü adamlarıyla karşılaştı. Boba Fett (Temuera Morrison),  ve Luke Skywalker’ın sürpriz dönüşüyle ​​heyecan doruğa ulaştı. Hayranlar, Sezon 2’nin unutulmaz finalinin yapımına ve Luke’u Disney Gallery: Star Wars: The Mandalorian’ın özel bir ekstra bölümünde geri getirmek için kullanılan son teknolojiye göz atabilirler.

73. Emmy Ödülleri 19 Eylül Pazar günü CBS ve Paramount+’da yayınlanacak.

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.