Haberler

13 Ocak 2021

Ubisoft açık-dünya bir Star Wars oyunu yapıyor

Lucasfilm Games firması görünüşe göre bereketiyle geldi, ve 2021’e güzel haberler getirdi. Wired’ın yaptığı habere göre Ubisoft, Star Wars evreninde geçen bir açık-dünya oyunu yapmak için Lucasfilm Games ile işbirliği içerisinde. Bu haber aynı zamanda EA firmasının Star Wars oyunları geliştirme hakları sunan anlaşmanın sonuna yaklaştığının sinyali de olabilir.

The Division oyununu geliştiren Ubisoft Massive’den Julian Gerighty, yeni Star Wars macerasının anlatılacağı oyunun geliştirme ekibinin başında bulunacak. Habere göre Ubisoft Massive’in The Division 2’de kullandığı Snowdrop oyun motoru bu oyunda da kullanılacak, fakat Lucasfilm Games henüz oyunun Star Wars evreninin hangi diliminde ve neresinde geçeceğine dair bir bilgi paylaşmadı.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, bu oyunun daha önce yapılmış her şeyden çok farklı, orijinal bir Star Wars macerası olacağını dile getiriyor.

Oyunsever Star Wars hayranlarının hep bir ağızdan sorduğu soru şu: peki EA firmasının 2013’te imzaladığı anlaşmaya ne oldu? Görünüşe göre bu anlaşmanın ya süresi doldu, ya da şartları değiştirildi. EA’ın konuyla ilgili henüz bir yorumu bulunmuyor.

Oyunlar ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.