Haberler

21 Aralık 2020

Kesinleşti: Boba Fett dizisi yolda

The Mandalorian dizisinin geçtiğimiz hafta yayınlanan 2. sezon final bölümünün en sonunda Boba Fett ile ilgili yayınlanan bir sahne, hayranlar arasında kafa karışıklığı yaratmıştı, ancak bu karmaşa bugün resmi Star Wars sitesinden gelen bilgi ile son buldu: Boba Fett için ayrı bir dizi hazırlanıyor.

Mandalorian’ın 16. bölümünün en sonunda gösterilen sahnede Boba Fett’in Jabba’nın sarayındaki tahta oturduğu ve ekrana “The Book of Boba Fett – coming December 2021” yazısının geldiği görülüyordu. Kimi hayranlar bunun ayrı bir dizi olacağını iddia ederken, kimileri de bunun aslında Mandalorian dizisinin 3. sezonunun adı olacağını düşündü. Bununla ilgili dayanaklardan biri de bir önceki hafta Disney Yatırımcılar Günü etkinliğinde duyurulan projeler arasında bir Boba Fett dizisinin yer almamasıydı.

Dizinin yapımcısı Jon Favreau, bugün Good Morning America’da yaptığı açıklama ile Aralık 2021’de Boba Fett dizisinin Disney+ platformunda yayınlanıyor olacağını söyledi.

Boba Fett’i Temuera Morrison canlandırırken, Fennec Shand rolü ile Ming-Na Wen ona eşlik edecek. Dizinin 14. bölümünü yöneten Robert Rodriguez de Filoni ve Favreau arasına yapımcı olarak katılacak. Mandalorian ve The Book of Boba Fett, paralel zaman dilimlerinde geçecek.

Bu diziden bağımsız olarak ilerleyen The Mandalorian’ın üçüncü sezonu da Aralık 2021’de Disney+ üzerinde yayınlanacak.

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.