Haberler

11 Aralık 2020

Yeni Star Wars film ve dizileri duyuruldu

Dün gerçekleştirilen The Walt Disney Company Yatırımcı Günü etkinliğinde Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, Star Wars galaksisini genişletecek yeni film ve dizilerin duyurusunu yaptı.

Açıklanan tüm bu projelere tek tek göz atalım:

Rogue Squadron

Yeni Star Wars filmlerinden ilki olan Rogue Squadron’u Patty Jenkins (Wonder Woman serisi) yönetecek. Hikayede yeni nesil starfighter pilotları ile tanışıp hayatlarını yüksek tempolu uçuşlarda riske atmalarına ve galaksinin yeni dönemine doğru efsaneyi taşımalarına şahit olacağız.

Güzel bir savaş pilotu filmi yapmak, bir film yapımcısı olarak hayatım boyunca hayalini kurduğum bir şeydi. Bir pilotun kızı olarak en güzel hatıralarımdan biri babamın filo arkadaşları ile F4’lerini her sabah uçurmaları ve bunun ilham verici sesini duymaktı. Ülkesi için hayatını feda ettiğinde bir gün tüm bu duyguları tek bir filme aktarabilmek için içimde bir kıvılcım oluştu. Mükemmel hikaye benim diğer bir gerçek aşkım olan Star Wars ile buluşunca sıradaki filmimi bulduğumu anladım. Lucasfilm, Disney ve hayranlara olan şükranlarımla beraber bu projeyi almaktan büyük onur duyuyorum.

Patty Jenkins

Rogue Squadron 2023 Yılbaşı’nda sinemalarda olacak.


İsimsiz Taika Waititi Filmi

Akademi ödüllü film yapımcısı Taika Waititi de yeni bir Star Wars filmi üzerinde çalışıyor. Kathleen Kennedy bununla ilgili olarak “Taika’nın Star Wars’a olan yaklaşımı taze, beklenmedik ve eşsiz olacak. Büyük yeteneği ve espri anlayışı, izleyenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak” diyor.


Obi-Wan Kenobi

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında D23 etkinliğinde Lucasfilm, Ewan McGregor’ın ikonik Jedi ustası Obi-Wan Kenobi rolü için Disney+ platformuna geri döneceğini duyurmuştu. Dizinin resmi adı Obi-Wan Kenobi olarak kesinleşirken, geçtiği zaman dilimi de Bölüm III: Sith’in İntikamı filminin 10 yıl sonrası olarak açıklandı. Dizi, aynı zamanda Mandalorian’ın 1. sezonunun akılda kalıcı bölümlerinin de yönetmenliğini yapan Deborah Chow komutasında hayata geçiriliyor.

Etkinlikte yapılan belki de en önemli açıklamalardan biri, Hayden Christensen’ın Darth Vader olarak geri dönecek olması. Kennedy bununla ilgili olarak “yüzyılın rövanş maçı olacak” diyor.

Anakin Skywalker’ı oynamak inanılmaz bir deneyimdi. Tabii Anakin ve Obi-Wan’ı son gördüğümüzde pek de iyi ayrılmadılar. Deborah Chow gibi muhteşem bir yönetmenin bizim için ne planladığını görmek ilginç olacak. Ewan ile tekrar çalışacak olmaktan dolayı heyecanlıyım. Geri dönmek çok güzel.

Hayden Christensen

Ahsoka

The Mandalorian’da uzun beklentinin ardından canlı olarak karşımıza çıkan Ahsoka Tano’nun hikayesi, Dave Filoni’nin anlatımıyla kısa süreli bir dizi olarak devam edecek. Ahsoka’yı Rosario Dawson canlandırırken, dizinin yapımcıları Dave Filoni ve Jon Favreau olacak.


Rangers of the New Republic

The Mandalorian ile paralel bir zaman diliminde geçecek olan bu yeni live-action dizinin yapımcıları Jon Favreau ve Dave Filoni olacak. Gelecekteki olaylarla hikayelerin kesişeceği ve gelişeceği bir yapıma dönüşecek.


Lando

Herkesi favori dolandırıcısı Lando Calrissian, yeni bir Disney+ dizisi ile geri dönecek. Dear White People’ın yaratıcısı ve aynı zamanda büyük bir Star Wars hayranı olan Justin Simien, hikayenin yazarı.


Andor

Tony Gilroy’un yarattığı gerilim dolu casusluk hikayesi Andor, 2022’de Disney+ platformunda olacak. Rogue One’daki asi casusu Cassian Andor’u canlandıran Diego Luna rolünü tekrarlarken, Stellan Skarsgard, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller ve Genevieve O’Reilly (Mon Mothma) ona eşlik edecekler. Çekimler üç hafta önce Londra’da başladı ve Diego Luna’nın yorumuna göre “sonunda Rogue One’ın öncesinde ne olup bittiğini anlayacağız”.


The Acolyte

Russian Doll dizisinin Emmy ödüllü yaratıcısı Leslye Headland, Disney+ platformuna The Acolyte adında yeni bir Star Wars dizisi hazırlıyor. Yüksek Cumhuriyet döneminin son günlerinde gölgedeki sırlar ve ortaya çıkmaya başlayan karanlık taraf güçlerinin anlatıldığı, gizemlerle dolu bir gerilim hikayesi The Acolyte’ta anlatılacak.


Star Wars: The Bad Batch

Clone Wars animasyonunun son sezonunda tanıştığımız elit ve deneysel klon asker grubu Bad Batch’in Klon Savaşları’nın hemen sonrasında yaşadıkları bu dizide anlatılacak. Genetik olarak klon ordusundaki diğer kardeşlerinden farklılıklar taşıyan Bad Batch üyelerinin her birinin farklı yetenekleri bulunuyor. Klon Savaşları sonrası dönemde paralı görevler alan bu ekip bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da yeni bir amaç peşine düşüyorlar.

Dizi yalnızca Disney+ platformunda olacak.


Star Wars: Visions

Dünyanın en iyi anime yaratıcılarının görev alacağı Star Wars: Visions, kısa animasyon bölümlerden oluşacak ve uzaklardaki galakside olayların farklı bir biçimde meydana gelmesi sonucu neler olabileceğini anlatacak. 10 ayrı “vision” ın anlatılacağı antolojide dünyanın önde gelen Japon anime stüdyoları çalışacak.


A Droid Story

Lucasfilm yeni hikayeler geliştirdikçe animasyon ve görsel efektlerin kesişimi yeni keşiflerin fırsatını sunuyor. Lucasfilm Animation ve Lucasfilm’in görsel efekt ekibi Industrial Light & Magic işbirliği ile Disney+ için A Droid Story adında yeni bir Star Wars macerası geliştiriliyor. Bu epik yolculukta yeni kahramanımıza R2-D2 ve C-3PO eşlik edecek.


The Mandalorian dizisinin son sezonunda meydana gelen olaylar ve çıkan son dedikodulara rağmen bir Boba Fett dizisinin duyurulmaması ise beklentileri şimdilik suya düşürdü.

Diziler , , , , , ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.