Haberler

14 Ekim 2020

George Lucas da Luke’u öldürmeyi tasarlamış

Disney’in Star Wars üçlemesinin en çok tartışılan anlarından biri hiç şüphesiz Luke Skywalker’ın Star Wars: Son Jedi filminde öldüğü kısımdı. Lucasfilm’in yaratıcı ekibinin başında bulunan Pablo Hidalgo’nun yeni kitabı Star Wars: Fascinating Facts’e göre George Lucas da yıllar önce kendi yazdığı Bölüm VIII senaryosunda Luke’u öldürmeyi tasarlamış.

Kitabın 140. sayfasında Hidalgo, Luke Skywalker’ın kaderinden bahsederken bunun bildiğimiz Bölüm VIII’den yıllar önce yazıldığını ve George Lucas’ın üçlemesinin ortasında da Luke’un öldüğünü dile getiriyor. Luke için nasıl bir ölüm tasarlandığı bilinmemekle beraber filmi yapan kim olursa olsun Luke’un Güç ile bir olacağına karar kılınmış. Serinin yaratıcısının en başta böyle bir karar vermiş olmasına dayanarak Kathleen Kennedy ve Rian Johnson da Luke için bu kaderi çizmiş olabilirler.

George Lucas’ın yazdığı taslakları Kathleen Kennedy ve Disney’e teslim ettiği fakat onların bu taslakları kullanmamayı seçtikleri biliniyor, ancak görünüşe göre bazı şeyler bu taslaklara bağlı kalınarak planlanmış.

Kitap, Star Wars tarihi hakkında ilginç anektod ve bilgiler içermekle beraber, kimilerinin “ya öyle olsaydı?” diye merak ettikleri bazı konulara değiniyor. Markanın kamera arkasında olan biteni merak eden hayranlara hitap eden bu kitap, 13 Ekim tarihinde satışa sunuldu.

Kitaplar ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.