Haberler

15 Haziran 2020

Star Wars: Squadrons duyuruldu

Lucasfilm ve EA ortaklığı ile hayata geçirilen yeni uzay savaşı oyunu Star Wars: Squadrons 2 Ekim’de Playstation 4, Xbox One ve PC platformları için, ayrıca Playstation 4 ve PC üzerinde sanal gerçeklik versiyonları ile çıkacağı bugün duyuruldu. Motive Studios tarafından geliştirilen oyun, first-person olarak 5v5 multiplayer uzay kovalamacaları, büyük filo çatışmaları içerecek ve ayrıca Jedi’ın Dönüşü filminden hemen sonra Galaktik İmparatorluk’un son günlerini anlatan orijinal bir hikaye etrafında dönecek.

“Hayranların en sevdikleri yıldız gemisi ile galaksiye açılmayı hayal ettikleri bir oyun yarattık. Motive ve Lucasfilm’deki ekiplerin işbirliği ile, Star Wars hayranlarını galakside daha önce hiç görmedikleri yerlere götürecek orijinal bir hikayenin etrafında eşsiz bir yıldız gemisi uçuş deneyimi yarattık. Tüm bunları bu hafta EA Play Live’de gösterecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Ian Frazier (Motive Studios)

Yıllar sonra ilk kez karşımıza çıkan bir Star Wars uzay savaşı simulasyonu olan Star Wars: Squadrons’da detaylı araç özelleştirme, derin bir strateji ve sürükleyici oyun modları bulunacak. Oyuncular, hem Yeni Cumhuriyet tarafında, hem İmparatorluk tarafındaki filolarda efsanevi araçları uçuran pilotlar olacaklar. Galakside savaşa başlamadan önce filoları ile beraber saldırı planı yapacaklar. 5v5 multiplayer uzay savaşlarında karşı tarafın sancak gemisini Filo Savaşları ile ortadan kaldırmaya çalışırken, rakiplerini de it dalaşı ile yok edecek taktikler deneyecekler. Pilotlar takım halindeyken zafer kazanacaklar ve tüm bunlar Yavin Prime gibi tanıdık yerlerin yanı sıra, parçalanmış Galitan ayı gibi daha önce görülmemiş yerlerde yaşanacak.

Pilotlar rütbe atladıkça, gemilerinin silah, gövde, motor ve kalkanlarını modifiye edebilir hale gelecekler, ve bunun yanı sıra kokpit, gemi içi, üniforma ve miğferlerinin görünümlerini de değiştirebilecekler.

Crossplay’in desteklendiği oyunda Playstation 4, PC, Xbox One ve VR üzerindeki oyuncular birbirleri ile beraber oynayabilecekler.

Star Wars: Squadrons’da tüm bunların yanında bir de Ölüm Yıldızı II’nin yok edilişinin hemen arkasından olanların anlatıldığı bir single-player hikayesi de var. Hikaye boyunca oyuncular, Yeni Cumhuriyet tarafındaki Vanguard Squadron ve Galaktik İmparatorluk tarafındaki Titan Squadron’daki pilotları ayrı ayrı canlandırarak savaşı farklı perspektiflerden görebilecekler.

Star Wars: Squadrons şu an ön sipariş edilebilir durumda.

Oyunlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.