Haberler

15 Haziran 2020

“Farklı Bir Açıdan”, ESB versiyonuyla dönüyor

Eğer siz de Bölüm IV: Yeni Bir Umut filminin arka planındaki karakterlerin film boyunca başlarından geçenlerin 40 kısa hikaye ile anlatıldığı ve ülkemizde de DEX Yayıncılık tarafından Türkçe’leştirilen “Farklı Bir Açıdan” kitabını bizim kadar sevdiyseniz, size güzel bir haberimiz var: Bölüm V: İmparator filminin 40. yıldönümü olması sebebiyle bu kez bu filmin ardında bulunan karakterlerin filmdeki olayları nasıl dolaylı yoldan etkilediklerini anlatan yeni bir “Farklı bir açıdan” kitabı duyuruldu.

Tıpkı daha önceki kitapta olduğu gibi bu kez de kitaba katkıda bulunan yazarlar, hakettikleri kazançlarını çocukların okumasına destek olan bir vakfa bağışlayacaklar. Peki kim bu yazarlar? Duyurulan birkaç isme bir göz atalım:

  • Austin Walker, Han Solo’nun peşine düşen Dengar ve IG-88 ödül avcılarının sorunlu ortaklıklarını anlatacak
  • Hank Green, donmuş Hoth gezegeninde tauntaunların yaşamlarını inceleyen bir doğabilimcinin günlüğünü aktaracak
  • Tracy Deonn, Luke’un korkunç bir görü ile karşılaştığı Dagobah mağarasının karanlık kalbine inecek
  • Martha Wells, Bulut Şehri’nin derinliklerindeki Ugnaught klanlarının dünyasını gösterecek
  • Mark Oshiro, wampa’nın trajik hayatta kalma mücadelesinden bahsedecek
  • Seth Dickinson, kadersiz bir İmparatorluk yıldız gemisinin köprüsünde acımasız bir imparatorluğa hizmet edilen hayatı sorgulayacak

Yazarlar arasında şu isimler de bulunuyor:

Tom Angleberger, S.A. Chakraborty, Mike Chen, Adam Christopher, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Rob Hart, E. K. Johnston, Lydia Kang, Michael Kogge, R.F. Kuang, C.B. Lee, Mackenzi Lee, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Amy Ratcliffe, Beth Revis, Lilliam Rivera, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Karen Strong, Anne Toole, Catherynne M. Valente, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Brittany N. Williams, Charles Yu, Jim Zub

Farklı bir açıdan: İmparator kitabı yurtdışında 10 Kasım tarihinde piyasada olacak. Kitabın Türkçesi için ise dualarımız DEX Yayıncılık ile!

Kitaplar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.