Haberler

28 Mayıs 2020

The High Republic gecikecek

Lucasfilm’in yeni multimedya projesi The High Republic ‘in ilk kitapları 2021 yılının başlarında çıkmak üzere ertelendi. Ertelenmenin coronavirus salgınıyla ilgili olduğu düşünülürken, Lucasfilm piyasaya çıkış etkinliğinin görkemli olacağına işaret ediyor.

Normalde Ağustos ayında çıkacağı duyurulan Charles Soule’un yetişkin romanı Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi ve Justina Ireland’in orta seviye romanı Star Wars: The High Republic: A Test of Courage romanlarının çıkış tarihleri 5 Ocak 2021 olarak güncellenirken, Claudia Gray’in genç yetişkin romanı Star Wars: The High Republic: Into the Dark‘ın çıkış tarihi 2 Şubat 2021 olarak duyuruldu.

Marvel’ın Star Wars: The High Republic ve IDW’nun Star Wars: The High Republic Adventures çizgiroman serilerinin çıkış tarihleri ise ilerleyen zamanlarda duyurulacak.

Lucasfilm yayıncılığın başındaki Michael Siglain hayranların hayal kırıklığına uğramayacağını belirtirken, Güç Uyanıyor filminin başında Poe Dameron’ın danıştığı Lor San Tekka adlı yaşlı adamın ataları olan San Tekka Klanları’na bu yeni serilerde yer verileceğine işaret etti.

Kitaplar
2 Comments
  1. “Star wars :The High Republic” kitap ya da fasiküllerin Türkçe çevirisi ile ilgili bir bilgi ya da gelişme var mı acaba?

    • Çizgi Düşler bir röportajında High Republic serisinin 2021 Eylül sonrasında çıkabileceğini söyledi ve hatta Disneyle anlaşılırsa High Republic romanlarında basabilirlermiş.(Röportajı “Galaksinin Sesi” kanalında bulabilirsin.)

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.