Haberler

2 Mart 2020

Palpatine ‘in nasıl döndüğü netlik kazandı

Bölüm IX: Skywalker’ın Yükselişi filminin başından itibaren kötülüğün güçlerini kontrol eden Palpatine ‘in nasıl geri döndüğü filmde açıklanmamış, hayranlar arasında tartışmalar dönmesine neden olmuştu. Lakin Rae Carson’ın kaleme aldığı Skywalker’ın Yükselişi romanı, filmde açık kalan bazı noktaları kapatmayı başarıyor ve bunlardan biri de Palpatine’in onlarca yıl sonra nereden ortaya çıktığı.

17 Mart’ta piyasaya çıkacak olan romanın bazı kopyaları Lucasfilm Yayıncılık aracılığı ile satışa sunuldu ve bu sayede birtakım kilit noktalar internete sızmaya başladı.

Kitapta anlatılana göre filmde gördüğümüz Palpatine aslında bir klon. Kylo Ren, Exegol’e varıp Palpatine ile karşılaştığında onun bedeninin bağlı olduğu makineleri Klon Savaşları üzerine yaptığı araştırmalardan tanıyor. Palpatine’in ruhu uzayda yolculuk edip bu klon bedene yerleşiyor ancak bu ruh o kadar harap edici ki, yerleştiği klon bedeni de tahrip etmeye başlıyor.

Bu olay, Disney öncesi döneme ait olan ve iptal edilen Genişletilmiş Evren’de Palpatine’in dönüşü olayı ile ciddi benzerlikler taşıyor.

Karakterler , ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.