Haberler

25 Şubat 2020

Star Wars: The High Republic başlıyor

Bir süredir “Project Luminous” adı ile gizemini koruyan yeni Star Wars projesinin üzerindeki sis perdesi, bugün resmi Star Wars sitesinde yapılan açıklama ile ortadan kalktı. Star Wars: The High Republic adını taşıyan hikayeler, Skywalker efsanesinin tamamlayan evrende farklı bir dönemin ilk yapı taşlarını oluşturacak.

2020’nin ortalarına doğru yetişkin, genç yetişkin, çocuk ve çizgiromanları kapsayan hikayeler aracılığı ile Star Wars Bölüm I: Gizli Tehlike filminin 200 yıl öncesinde, Jedi Düzeni ve Galaktik Cumhuriyet’in en canlı dönemlerini yaşadıkları dönem anlatılacak. Hikayeler şu ana kadar filmi yapılan veya yapılması planlanan hiçbir şey ile çakışmayacağı için yazarlara yepyeni hikayeler ve orijinal karakterler için yaratıcı özgürlük tanıyacak.

“Yazarlarımız için zengin ve verimli bir dönemin kapılarını açıyor olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Jedi’ları en güçlü oldukları zamanda göreceğiz.

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy

“Star Wars: The High Republic, Jedi’ları hep görmek istediğimiz gibi gösterecek – barış ve adaletin gerçek koruyucuları olarak. Jedi ve Galaktik Cumhuriyet’in zirvede olduğu, umutlu ve iyimser bir zaman dilimi bu. Fakat bu yeni, şanlı dönemin kötüleri de var. Bu proje sayesinde genç ve yaşlı tüm okurlar zengin ve anlamlı hikayeler ile galaksiyi keşfedip Jedi’ları gerçekten neyin korkuttuğunu öğrenecekler.”

Lucasfilm Yayıncılık yaratıcı direktörü Michael Siglain

“Jedi’ların altın çağının yaşandığı ve Dış Halka’da galaktik büyümelerin olduğu bir zaman. Galakside yeni yerlerin keşfedildiği, yeni kültürlerle tanışıldığı ve Dış Halka’da kaşif hayatının nasıl olduğunu görebileceğiz. Hikaye anlatıcılarının istedikleri gibi oynayabileceği inanılmaz bir kum havuzu, bu yüzden ortaya koyacakları harika hikayeler için sabırsızlanıyoruz.”

Lucasfilm başkan yardımcısı, franchise içerik ve stratejiden sorumlu James Waugh

Daha önceden duyurulduğu üzere, Star Wars: The High Republic yazarları arasında Claudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott ve Charles Soule gibi ustalar yer alıyor.

Serinin ilk kitapları ve çizgiromanlarına Ağustos 2020’de Star Wars Celebration Anaheim’da erişilebiliyor olacak, bunlardan biri olan Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi ‘da farklı formatlardaki hikayeler birbirleri ile bağlantılı olacak ve tek bir hikayeyi anlatacak. Döneme giriş niteliği taşıyan bu kitapta Wookiee ırkından bir Jedi karakter de yer alacak.

İşin “canon” kısmına gelince: High Republic dönemi Büyük Felaket adı verilen bir olay ile başlıyor. Son derece önem taşıyan bu olan sonucunda barış içinde yaşayan evren, daha önce eşi benzeri görülmemiş bir şekilde birbirine kenetleniyor. Olayların merkezinde dönemin kötü adamları olarak adlandırabileceğimiz “Nihil” adında bir grup bulunuyor (çizgiroman kapağında görülebilirler). Gaz maskesine benzer aygıtları sayesinde hiperuzayı daha önce hiç görmediğimiz bir biçimde kullanabiliyorlar.

Genç yetişkin ve Yetişkin romanları şu andan itibaren ön sipariş edilebiliyor.

Serinin Türkçe versiyonlarıyla ilgili haberler için bizi takip edin!

Kitaplar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.