Haberler

26 Ekim 2019

Ewan McGregor, Obi-Wan dizisi hakkında konuştu

Obi-Wan dizisi ile karakteri yeniden canlandıracağı Ağustos ayındaki D23 etkinliğinde duyurulan aktör Ewan McGregor, Men’s Journal dergisi ile yaptığı röportajda çok uzaktaki galaksiye geri dönüşü hakkında konuştu.

McGregor, öncelikle film olarak düşünülen, fakat daha sonra bir diziye dönüştürülen bu projeyi gizli tutmanın kendisi için ne kadar zor olduğundan söz ediyor.

“Benim için büyük bir rahatlama oldu. Dört yıldır insanlara yalan söylemek zorunda kalıyordum.”

The Star Wars Show’da yapılan açıklamaya göre Kenobi dizisi Sith’in İntikamı filminden sekiz yıl sonrasında, ve Yeni Bir Umut filminin 11 yıl öncesinde geçecek. McGregor’un röportajı bu açıklamadan daha önce yapıldığından kendisi bu detaydan söz etmiyor fakat bu bilgi ışığında açıklamaları daha fazla anlam kazanıyor.

“Hikaye Bölüm III ile IV arasında geçiyor. Karakteri son gördüğümüzde Jedi Düzeni dağılıyordu. Karakterin hikaye akışı oldukça ilginç olacak, zira Obi-Wan’ın tüm Jedi’ların katledildiği gerçeğini atlatması epey zor bir şey.”

Önümüzdeki yaz dizinin çekimleri başladığında McGregor 49 yaşında olacak, ki o hali bile Yeni Bir Umut çekildiği zaman Alec Guinness’in yaşının 13 sene gerisinde. Eğer dizisinin Yeni Bir Umut’un 11 yıl öncesinde geçtiğini düşünürsek, bu aslında ihtiyaç duyulan yaş farkına oldukça yakın. Yine de McGregor’u bir miktar daha yaşlandırmaları gerekebilir.

Fiziksel görüntünün ötesinde McGregor insanların nasıl olgunlaştıklarının farkında, ve bu sebepten kendi Kenobi’sini Guinness’in Kenobi’sine daha yakın olacak biçimde canlandırmak istiyor.

“Alec Guinness Obi-Wan’ı canlandırdığında Obi-Wan nasıl hissediyorsa ona yakın bir sonuç vermek istiyorum. Artık biraz daha gri ve onun yaşına yakın hissediyorum, bu yüzden işim biraz daha kolay olacak.”

McGregor ayrıca dizinin altı bölüm olacağını doğruladı (her bir bölüm bir saat sürecek).

McGregor, yeni filmi Doctor Sleep’in tanıtımı için daha sık röportajlara katılabilir, bu sebeple Kenobi hakkında da ufak tefek yeni bilgilere hazırlıklı olmak lazım.

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.