Haberler

22 Eylül 2018

“Solo” Filminin Box Office Rakamları Sona Ulaştı – Yeni Filmlerde Frene Basılıyor

Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nin gösterimi, Amerika’daki irili-ufaklı sinemalarda 25 Mayıs 2018 tarihinden günümüze kadar devam etti. Geçtiğimiz haftasonu son sinemada da gösterimi tamamlanan Solo için artık total bir box office rakamı kıyaslaması yapmak mümkün. 119 gün boyunca gösterimde kalan filmin Kuzey Amerika’daki box office geliri, ilk haftasonu açılış geliri ve satılan toplam bilet sayısının diğer Star Wars filmleri ile olan kıyaslaması, her ne kadar sizleri şaşırtmayacağını düşünsek de, aşağıdaki gibi:

Bu tablolardaki parasal değerlerin günümüze uyarlandığını (eski yıllarda gösterime giren filmler için), ve dünya genelini yansıtmasa dahi bir fikir verdiğini belirtelim. Solo’nun başarısızlığında zayıf pazarlama, çekimler sırasında yaşanan aksamalar, kadrodaki değişiklikler gibi pek çok sebep var, ve Disney de bu durumun farkında gibi gözüküyor.

Disney’in CEO’su Bob Iger, Star Wars filmlerinin çok kısa aralıklarla gösterime girmesinin piyasada bir doygunluk oluşmasına neden olduğunun farkında olduğunu ve geçmişte tüm bu zamanlamalarla ilgili kararların kendisi tarafından verildiğini, gelecekte ise Star Wars filmleri için frene basılacağını ancak filmlerin gelmeye devam edeceğini belirtti.

Filmler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.