Haberler

21 Ocak 2018

Rian Johnson, “Ren Şövalyeleri”ni özellikle filmde göstermedi

Yönetmen Rian Johnson, Luke Skywalker’ın Rey’e verdiği üçüncü dersi, Yüce Lider Snoke’un kim olduğu ve porglardan birinin ışın kılıcı ile ölümü de dahil olmak üzere pek çok fikir ve olayı Star Wars: Son Jedi’da göstermedi. Bu fikirlerden biri de oldukça merak edilen Ren Şövalyeleri idi, çünkü Johnson’a göre filmde onları gösterirse bu karakterlerin ölmeleri gerekecekti.

Star Wars: Güç Uyanıyor da çok kısa bir süre Kylo Ren’in fedaileri olan Ren Şövalyeleri’ni gördük. Çoğu hayran Kylo’nun adamlarının Son Jedi’da önemli rol oynayacağını düşünmüştü. Ancak Luke’un kendisini ve Ben Solo’yu anlattığı trajedi haricinde Ren Şövalyeleri’nden bir daha bahsedilmedi.

Verdiği bir röportajda Johnson, bunun ardında yatan gerekçesini açıkladı: film zaten karakterler ve çözümlenmesi gereken konularla doluydu ve Ren Şövalyeleri’ne filmde yaptırabileceği bir şey yoktu. En gerçekleşebilir olasılık, onların ölümleri ile sonuçlanacaktı.

Sanırım onları Praetorian muhafızları yerine kullanabilirdim, ama o zaman onları harcamış olurdum çünkü o muhafızların ölmeleri gerekiyordu. Ve eğer Kylo bir şekilde onlara bağlı ise durum daha da karmaşıklaşırdı…doğruyu söylemek gerekirse filmde onlara bir yer bulamadım.

Johnson elbette burada Kylo Ren ve Rey’in takım olduğu sahneyi kastediyor. Kylo Ren artık Yüce Lider olduğuna göre, artık J.J. Abrams için Bölüm IX’da Ren Şövalyeleri’ni geri getirecek yer var.

Filmler , ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.