Haberler

12 Mart 2013

Lucasfilm Animation’da Rota Değişikliği!

Lucasfilm Animation, yolunu değiştiriyor; Detours’un yayını ertelendi (belki iptal), Clone Wars sona yaklaştı. Bir sonraki Star Wars üçlemesine odaklanan yeni bir döneme girerken, Lucasfilm de animasyon yapımları için yeni bir yol çizdiğini açıkladı. Şu an yayınlanan, henüz yayına dahi başlamayan, ve yeni projelerden biri olan animasyon dizilere ilişkin gelişmeleri, haberimizin devamındaki resmi duyuruda bulabilirsiniz.

“Önümüzdeki aylarda hakkında daha çok detayın verileceği yeni bir dizinin, daha önce Star Wars film ve dizilerinde hiç değinilmemiş bir dönemi kapsayacağını açıklandı.Bu değişiklik doğrultusunda, Star Wars: Klon Savaşları ve henüz yayınlanmaya başlamamış Star Wars Detours dizileri ile ilgili bazı önemli kararlar alındı. Başarı ile dolu beş sezonun ardından, Klon Savaşları’nı artık yavaş yavaş sonlandırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Stüdyo artık Cartoon Network için yeni bölümler üretmeyecek olsa da, biz yeni Klon Savaşları hikaye örgüleri üzerinde çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl Celebration VI da George Lucas, Seth Green ve Todd Grimes’ın yapımcılığını üstleneceği komedi animasyon dizisi Star Wars Detours’u tanıtmıştı. Detours, biz yeni bir Star Wars üçlemesi için harekete geçmeden önce düşünülmüş ve üretilmişti, ama şimdi üzerinde çalışmamız gereken yeni bir üçleme olduğundan, Lucasfilm olarak Bölüm 7 öncesi bir komedi yayınlamanın ne kadar anlamlı olabileceğini düşündük. Sonuç olarak, Detours’ u ileriki bir tarihte yayınlamak üzere ertelemeye karar verdik.”

Yeni Star Wars animasyon dizisinin, biz hayranları yeni üçlemeye alıştırmak için Bölüm 6-7 arasında geçeceğini tahmin etmek yanlış olmaz. Detours henüz yayına dahi başlamadığı için yaşanan gecikme (ve belki iptal) çok etkilemese de, Klon Savaşları’nın sona erecek olmasına dizinin hayranları sosyal medyada tepki gösteriyor, kimileri ise “geç bile kalındı” diyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.