Haberler

26 Temmuz 2011

Star Wars Xbox360’ta Pod Yarışı!

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen San Diego Comic-Con, yeni film ve dizilerin yanı sıra video oyunu dünyasındaki gelişmelere de sahne oldu, ve yeni haberleri paylaşan biri de Microsoft’tu. Star Wars temalı bir Xbox 360 paketi sunacağını duyuran Microsoft, aynı zamanda Star Wars Kinect’in pod yarışı oyununu da gözler önüne serdi. Detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.Limitli Star Wars Xbox 360 konsol paketi, 320GB hafızalı ve R2-D2’dan ilham alınarak tasarlanmış konsolu, beyaz bir Kinect ünitesini, C-3PO esintileri taşıyan oyun kumandasını, Kinect Star Wars ve Kinect Adventures oyunlarını içerecek. Konsolun ayrıca açılıp-kapanma, disk çıkarma gibi ses efektleri de Star Wars temalı olacak.

Paketin Amerika’daki fiyatı $449 iken, İngiltere’de £350 fiyat etiketi ile satılacak.

Kinect Star Wars oyununun ışın kılıcı dövüşlerini içeren oynanış videolarını daha önce E3’te görmüştük, SDCC’da ise bu kez oyunun pod yarışı moduna yer verildi. Bu oyun modunu oynayanların yorumlarına göre Kinect’in arayüzü pod’un kontrolü için oldukça uyumlu. İki elinizle aracı kumanda ediyor, öne ve arkaya eğilerek aracın hızını ayarlayabiliyorsunuz, eğer biraz daha ustalaşırsanız ellerinizi farklı yönlerde hareket ettirip daha farklı manevralar yapabiliyorsunuz.

Yarışta kontrol edebileceğiniz 20’den fazla pod aracı bulunuyor ve oyun senaryosu boyunca Mos Eisley’den başlayıp Coruscant’a kadar gidebiliyorsunuz (orada Sebulba’yı yenmeniz gerekiyor). Lucasarts, filmdeki sahneleri birebir kopyalamak istememiş fakat yine de Mos Eisley yarışında filmdekine yakın bir deneyim yaşanacağı söyleniyor.

Aracınızı pist boyunca kullanmanın dışında her iki kumanda kolunu ileri iterek aracınızı aşırı hızlandırmanız mümkün olabiliyor, bu esnada kamera farklı bir görüntü moduna geçiyor. Yarış esnasında diğer yarışçılar sizin aracınıza kendilerini kenetleyebiliyor, bu esnada bir “atma hareketi” yaparak onlara ingiliz anahtarı fırlatabiliyorsunuz.

Oyunlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.