Haberler

1 Nisan 2010

Kimler Ben Quadrinaros’un maceralarını izlemek ister?

Bir süredir sitemizde de yer verdiğimiz yeni animasyon dizisi/dizilerine ait söylentiler, Lucasfilm’in yaptığı açıklama ile son bulmuş durumda. Birden fazla olacağı duyurulan dizilerin ilki 2011’de gelecek ve uzun süredir görmediğimiz eski bir dostun başından geçenleri konu alacak. George Lucas ve dizinin yönetmeni Rob Coleman’ın yaptıkları açıklamaları haberimizin devamında bulabilirsiniz.Hayran toplulukları arasında aylar boyu süren spekülasyonların ardından Cartoon Network’un yıllık konferansında gerçekler su yüzüne çıktı: Lucasfilm, devam etmekte olan Clone Wars dizisine, birkaç yeni ve orijinal animasyon dizileri eklemeyi planladıklarını açıkladı.

George Lucas ve Rob Coleman konferansın özel konukları olarak yaptıkları kısa sunumda, hazırlanmasına bu sonbaharda başlanacak olan ilk diziye ait konsept çalışmalarını paylaştılar.

Lucasfilm Animation’ın basın duyurusu şu şekilde:

“Lucasfilm, 2011 yılından itibaren başlayacağı yeni Star Wars eğlencesi dönemini duyurmaktan mutluluk duyar.

Lucasfilm Animation tarafından üretilecek olan Star Wars: The Adventures of Ben Quadrinaros, tamamen yeni ve izleyenlerin gözlerini yuvalarından çıkaracak tipte bir animasyon tarzına sahip olacak.

Sizlere, artık filmlere aynı gözle bakmayacağınızı vaadediyoruz.

Star Wars: The Adventures of Ben Quadrinaros’un yapımcısı George Lucas şöyle diyor: “Klon Savaşları maceralarının ardında anlatılacak daha pek çok Star Wars hikayesi olduğunu hissettim. Kurosawa’nın “Gizli Kale” sinde yer alan bir fikrine, yani çok önemli hikayelerin, hikayede yer alan önemsiz bir kişinin ağzından anlatması fikrine odaklandım.”

“Tarsem Singh’in “Düşüş” adlı filminden, ve ‘Yo Ho Ho’ ya dayalı Bulgar filminde de kullanılan, hikayenin küçük kızın gözünden anlatılması düşüncesinden de kısmen etkilendim. Bizim hikayemizdeki başlıca farklılık ise hikayeleri Ben Quadrinaros’un gözlerinden görüşümüz olacak.”

Dizinin yönetmeni Rob Coleman ise şöyle diyor: “Film boyunca sadece birkaç saniyeliğine gözüken bir karakterin üzerine bu kadar düşmekte biraz tereddüt ettik, fakat piyasa araştırmalarında gördük ki yeni üçlemeyi izlemiş genç nesil Ben’e karşı özel birşey hissediyor. Tıpkı önceki nesillerin Boba Fett’e bağlılık duyması gibi. Yaradılışındaki birşey onu bugünün izleyicilerine bağlıyor. Basitliği, çarpıcı görünümü ve hatları çok modern duruyor.”

Gelen eleştirilere ise Rob Coleman’ın cevabı şöyle: “George, eski hayranların yeniliklere kapalı olduğunu düşünüyor. Onun daima hatırlattığı birşey vardır: eski üçleme ilk kez gösterime girdiğinde de bu filmleri sevmeyen çok kişi vardı. Bizler ise bu yeni yorumlamayı hayranların seveceğine eminiz.”

Bu sıradışı projeyle ilgili kafanızda soru işaretleri oluşmuşken sizi rahatlatalım, ve bu haberin TheForce.net’in 1 Nisan şakası olduğunu belirtelim 🙂 ve kendimizi affettirmek adına, devam etmekte olan Clone Wars animasyonunun 2. sezon final bölümünün heyecan verici fragmanını aşağıda paylaşalım.

YıldızSavaşları.Com

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.