Haberler

12 Eylül 2009

“Elite Squadron” sonbaharda PSP ve DS’te!

Star Wars Battlefront serisinin en yeni halkası Elite Squadron bu sonbahar Star Wars hayranları ile PSP ve DS platformlarında buluşuyor. Bu konuda hayranlar kadar kendileri de son derece heyecanlı olan LucasArts, oyunla ilgili en çok merak edilen soruları, oyundaki yenilikleri soru-cevap olarak yanıtladı. Battlefront deneyimini zirveye taşıyacak olan Elite Squadron ile ilgili detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.
Oyunun hikayesi hakkında bize ne söyleyebilirsiniz? Oyunun geçtiği zaman dilimi hangisi, savaşlar hangi mekanlarda geçiyor ve hangi karakterleri görmemiz olası?

Hikaye, Klon Savaşları sırasında X1 ve X2 karakterleri ile tanışmamızla başlıyor, bunlar klon ordusunu eğiten elit klon askerleri. Hikaye X1’in kardeşine karşı olan ve doğru olduğuna inandığı şeylerin mücadelesini anlatıyor. Oyuncular Tatooine, Endor, Ölüm Yıldızı ve daha önce pek bulunmadıkları Dantooine, Cato Nemodia ve Vjun (Darth Vader’ın gizli kalesi) gibi gezegenlerin yüzey ve yörüngelerinde savaşlara girecekler. Ayrıca Star Wars filmlerinden aşina olduğumuz karakterlerin yanı sıra, diğer LucasArts oyunlarından tanıdığımız karakterler de oyunda yer alacak. Görev modu sizi tüm Star Wars efsanesi boyunca sürükleyecek, hatta Bölüm 6’nın ötesine bile.

Şu ana dek, yeni bir özellik olan, aynı savaş içerisinde hem yüzey hem de uzay savaşı yapabilmekle ilgili pek çok şey söylendi. Bu yenilik ne gibi değişiklikler meydana getirdi ve bize hikaye modunun bu durumdan nasıl etkilendiğini bir örnekle açıklayabilir misiniz?

Savaş alanının farklı bölgelerinde oynayabilme özelliği hem DS hem de PSP versiyonlarının başlıca özelliğidir. Bu, önceki Battlefront oyunlarının doğal bir gelişimi oldu. BF1, size klasik Star Wars savaşlarını oynama imkanı sunuyordu. BF2, buna uzay savaşı ve Jedi karakterleri ekledi. BF Renegade Squadron’da özel karakter yaratma imkanı sunuldu. Elite Squadron’da tüm bu nitelikleri bir araya getirmeye ve film deneyimini el konsolları için efsaneleştirmeye karar verdik. Verilebilecek en iyi örnek Hoth. Bölüm 5’te İyon topunun yıldız destroyerini etkisiz hale getirdiğini hatırlarsınız. PSP’de, İyon topunu bizzat ateşleyip düşman gemisinin kalkanlarını etkisiz hale getirerek bu deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Bu sayede siz ve sizin oynadığınız taraf düşman gemisinin içine sızabiliyor ve motor sistemlerini etkisiz hale getirip ekstra puan kazandırabiliyor! Bu, insanların parçası olmak istediği bir Star Wars deneyimi.

Oyunlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.