Haberler

10 Mart 2009

Live-action dizi için oyuncu aranıyor!

Klon Savaşları animasyonu TV ekranlarında hayranlarla buluşmaya devam ederken, George Lucas’ın üzerinde çalışacağını açıkladığı bir diğer proje de gerçek oyuncularla çekilecek olan başka bir TV dizisiydi. 2010’dan önce görücüye çıkacağı düşünülmeyen dizi hakkında gelişmeler gelmeye devam ediyor, ve bunlardan en tazesi ise dizi için oyuncu seçmelerinin başlaması hakkında. Detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.
Star Wars evreninde geçen ve gerçek oyuncuların rol aldığı bir TV dizisi, yıllardır olması beklenen bir proje. George Lucas, 2005 yılında “Sith’in İntikamı” filminin tanıtımını yaptığı sırada bu diziye ilişkin ilk haberler ortaya çıkmıştı. Ancak “Klon Savaşları” animasyonunun ve dizisinin bir önceliği vardı. 2007’nin sonlarına doğru Lucas, kendisi ve ekibinin bu canlı TV dizisi için senaryo yazmaya başlamak üzere olduğunu açıkladı. Ve şu sıralar dizi için oyuncu seçimleri de başlamış bulunuyor.

Nicolas Cage’in rol aldığı korku filmi “Knowing” in yıldızlarından Rose Byrne, Lucas’ın ekibinin geniş bir oyuncu yelpazesini dizi için seçimlere davet ettiğini ağzından kaçırdı ve “Pek çok arkadaşım seçmelere katılıyor” dedi.

Lucas’a göre bu dizi, efsanede şu ana kadar çok az gördüğümüz karakterlere odaklanacak ve Bölüm III ile Bölüm IV arasındaki zaman diliminde yer alacak. Dizidi Asi Birliği’nin yavaş yavaş İmparatorluk’a karşı güç kazanışına şahit olacağız, Stormtrooper’ları göreceğiz fakat Jedi karakterler ya da Darth Vader görülmeyecek. Tıpkı Clone Wars’da olduğu gibi, bu dizinin tüm bir yıllık bölümlerini de George Lucas yazacak ve sonrasında diziyi yayınlayacak bir kanal aranacak.

2002’de “Attack of the Clones” da Dormé karakterini canlandırırken George Lucas ile çalışmaktan çok mutlu olan Rose Byrne, “Harika bir deneyim yaşadım. George müthiş biri. Orada sadece bir haftalığına, Natalie Portman’ın hemen arkasında onu destekleyen bir tavırla bulundum. Elime geçen hayran mektuplarının %95’i “Star Wars” dan” diyor.

Her ne kadar Star Wars deneyiminden oldukça hoşnut kalmış olsa da, “Damages” dizisindeki performansı ile Altın Küre’ye aday olan Rose Byrne, bu dizinin seçmelerine katılmayacak.

Live-action TV dizisi hakkındaki gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Diziler ,

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.