Haberler

16 Ağustos 2007

Renegade Squadron’dan Yeni Haberler !

LucasArts’ın PSP konsolu için hazırladığı yeni Battlefront oyunu Renegade Squadron hakkında oyunun yapımcıları ile yapılmış bir röportaj geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Öyle görünüyor ki bu yeni oyun, daha önce Battlefront oyunlarında hiç görülmemiş bazı yenilikleri de beraberinde getirecek. Çoğunlukla oyunun içeriği hakkında bilgiler veren bu röportajı haberimizin devamında bulabilirsiniz.


Eğer Ayrılıkçı güçler ve Cumhuriyet’i oynayabileceksek, bir Geonosis haritası olacak mı?

Mike Rosser Baş Dizayn Editörü: Geonosis haritası iki tarafla oynanacak şekilde tekrar yapıldı. Bu harita PS2’deki Battlefront 2 haritasına göre daha güzel oldu. Geonosis uzak ara en sevdiğim harita çünkü AT-TE’lerden Spider Walkerlara kadar her türlü büyük savaş makinası bulunmakta. Merak etmeyin yeterli manevra alanı mevcut haritada.

Renegade Squadron’un PSP’de en yüksek performansı sergileyeceği doğru mu?

Oyunun tek kişilik bölümünde konsolun tüm gücünden yararlanacağız.

Jedi Şövalyeleri üstünde çalışıyor musunuz? Yeni kabiliyetleri olacak mı oyunda?

RS’da daha çok üstünde durulan herkesin kendine göre yaratacağı askerler, Jedi’lar değil. Tabii ki Battlefront 2’deki sevdiğiniz tüm Jedi’lar bu oyunda olacak, mesela Ben Kenobi, Asajj Ventress ve Kit Fisto gibi. Ve klasik force’lar olacak, mesela pull/push lightning choke gibi.

Kaç adet yapay zeka oyuncusu bir haritada oynayabilecek?

Bizim desteklediğimiz rakam 8’e 8 maçlardır. Serverların gücüne göre daha fazla kişi ile oyun oynanabilir. Unutmayın ki biz tüm o haritaları 16 kişiye göre dizayn ediyoruz.

Bir kişiyi silahla öldürebilmek ne güçlükte olacak? İlk iki oyunda roket ya da bomba kullanarak öldürmek birini tüfekle vurmaya çalışmaktan daha kolaydı. Bu denge sağlanabilecek mi?

Bu yeni geliştireceğimiz kilitlenme özelliğiyle tamamen ortadan kalkacak. Artık roketler sadece silahlara kilitlenebilecek ve bu özellik roketatarı tamamen bir anti tank silahı haline getirecek. Silah dengesi çok iyi ayarlandı. Ayrıca kişiler kendileri buldukları parçalarla kendi silahlarını yaratabilecekler.

Bize oyunda kullanacağımız araçlarla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Ryan Adza, Test bölümü Başkanı: Daha önceki oyunlardaki tüm araçlar var, bunun yanında oyun için yeni araçlar eklendi. T4-B Rebel Tank’ı A5-RX savaş tankı ve daha birçok yeni araç bulunmakta. Ayrıca uzayda da kahramanların kullandığı araçları kullanabileceksiniz. Millenium Falcon ve Slave One gibi.

Tam olarak kendi karakterimizi yaratırken bir kısıtlama olacak mı? Mesela bir jetpack, clone askeri tüfeği, klon kumandanı makinalı tüfeği ve gri jet askeri zırhını birlikte alabilecek miyiz? Yoksa sadece Galaktik İmparatorluk zamanında mı tercih yapacağız?

Karakterinize istediğiniz her silahı, kostümü, zırhı seçebilirsiniz. Ancak standard tüfeği seçtiğinizde kumandan makinalı silahını seçemezsiniz. Bir bölüme aynı türden 2 silah seçilemez.

Yüklenme zamanları nasıl?

Diğer PSP oyunlarına göre gayet iyi, yüklemeler 10 saniye sürüyor en fazla.


Oyunlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.