Haberler

23 Temmuz 2007

Celebration Europe’ta Neler Oldu ?

Celebration Europe heyecanı hala taze iken, bu büyük toplantıya katılan Cybernick ve Bib Fortuna’dan videolarla bezeli bir aktivite raporu elimize ulaştı. Tamı tamına 18 videodan oluşan bu rapor ile kendinizi orada hissedeceğinizden şüphemiz yok. Ayrıca aktiviteden tam 130 fotoğrafı kısa bir süre içerisinde Celebration Europe Özel sayfalarımızda görebileceksiniz. Detayları haberin devamında bulabilirsiniz.

Farklı bir şey yapma niyeti içerisinde Star Wars CE incelememi bol yazı ve resimlerle değil de, az laf çok video ile sizinle paylaşmayı daha uygun buldum.

13 Temmuz 2007 Cuma. Uğursuz bir tarih gibi görünmekle birlikte muhteşem gelişmelere gebe bir gün çünkü bugün Celebration Europe’un açılış günü.

Eşimle birlikte DLR istasyonundan Londra Excel Arena’ya doğru yürürken önde gördüğümüz kostümlü 501st Legion üyeleri heyecanımızı kat ve kat arttırıyor.

Video01

Girişteki gişelerden giriş kartlarımızı aldıktan sonra bizi 501st Legion üyeleri karşıladı.

Video02

Hyperspace üyeleri saat 09:00 itibarı ile içeri alındı. Benim gibi üye olmayanlar da saat 10:00’a kadar kuyrukta bekledi. Bu bekleyiş sırasında fanlar aralarında sohbet edip satılmakta olan Celebration programlarını inceleme fırsatı buldular.

Video03

Hiçbir Celebration, kostümlü fanlar olmadan tam sayılmaz. Kostümlerdeki detaylar inanılmazdı.

Video04

İçeri girdikten sonra ilk işim Autograph Hall’a gitmek oldu. Amacım özellikle Anthony Daniels’den imza almak ve en azından bir ünlüden siz yildizsavaslari.com üyelerini sevindireceğime inandığım şu kaydı yapmaktı. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim Mark Hamill’in imzasının bedeli £85’du (220 YTL civarında). Yorumu size bırakıyorum.

Ray Park

Fuar alanında ilk göze çarpan Hasbro’nun standı oldu. Hasbro, önümüzdeki seneler EU ve concept figürlere yoğunlaşacakmış gibi görünüyor.

Video05

Belki de fuarın en büyük standı Lego’ya aitti.

Video06

Fanların fotoğraf çektirmeleri için kurulmuş set dekorları gerçeğine çok yakındı.

Video07

Fuardaki ilk kısa turdan sonra açlığımızı bastırmak için Waterfront denilen ve Docklands manzaralı kafeteryaya uğradık. Orada Bib Fortuna ile karşılaştık. Bib, turumuzun devamında bize eşlik etti. Dolu mide ile ne yapılır? Tabii ki alışveriş…

Video08

Official Celebration Europe Shop’ta satılan exclusive ürünler para harcamaya değer nitelikteydi (T-shirt’ler hariç).

Video09

Droidler olmadan olmaz!?!?

Video10

Fuar alanını tam ölçülü AT-AT, speeder bike, ve bir snow speeder modeli süslüyordu.

Video11

Radikal bazı sanatçılar Star Wars ile özdeşleşmiş Vader Helmet’ini almışlar ve bakın neler yapmışlar. Karşınızda Vader Project:

Video12

Lucasfilm arşivini karıştırmış ve birkaç parçayı Londra’ya getirmiş. Kargo masrafları çok yüksek olsa gerek ki Celebration 4’e kıyasla çok az parça getirmişler.

Video13

Saat 17.00 sularında Mark Hamil anılarını paylaşmak ve hayran sorularını yanıtlamak için sahneye çıkıyordu. Bib ile birlikte girme niyetimiz vardı, ta ki giriş kuyruğunun fuar alanı içerisinde 3 tur attığının farkına varana kadar?!?!? Biz de saat 18:30’da başlayacak ve dışarıda yapılacak resmi açılış ve Episode IV gösterimi için yer tutmaya karar verdik.

Açılış tüm Star Wars hayranlarının tüylerini diken diken eden şu video ile başladı. “Star Wars is Forever”

Video14

İlk sahneye çıkan koleksiyon tutkunlarının yakından tanıdığı Steve Sansweet oldu.

Video15

Ardından Mark Hamill.

Video16

Ve en sonunda muhteşem Ian McDiarmid.

Video17- Part I

Video17- Part II

Güç Sizinle Olsun.

Cybernick

Hayranlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.