Haberler

29 Mayıs 2007

Force Unleashed’den Yeni İpuçları!

Son zamanların en çok merak edilen Star Wars oyunu olan Force Unleashed hakkında Celebration 4 sırasında bazı bilgiler açığa çıktı. Daha çok oyunun konusu ve içeriği hakkındaki bu bilgileri ve oyunun yapım aşamalarını konu alan bir belgesel videosunu haberin devamında bulabilirsiniz.

Lucasarts’ın yaptığı açıklamaya göre oyun Bölüm 3 ve Bölüm 4 arasında geçiyor. Özgün oyunun zamanı bir filmden daha uzun bir sürede gerçekleşiyor, birkaç sene bir arada olabileceğinden bahsediliyor. Yoda bir bölümde gözüküyor, birkaç tanıdık karakter de maceraya yön verenler arasında.

Ana karakteri Lucas belirledi; Klon Savaşları ve ardından Emir 66’dan kaçmayı başaran bir Güç kullanıcısı. Karakterin nasıl samurai tarzında kılıç kullanabildiğinden de bahsediliyor.

İlgili kişiler, son günlerde değerli bilgiler verebiliyorlar. Oyunun uzunluğu hakkında konuşmuyorlar, fakat üzerinde durdukları nokta ise oyunu yaratan kişilerin farklı şeyler yapmak istemesi ve bunun üzerinde çalışması. Oyun istenilirse farklı tarzlarda oynanabilecek.

Oyun senaryosu epik, fakat arada espriler de mevcut. Lucas, senaryo bakımından Star Wars’un temellerine bağlı olması gerektiğini savunuyor. Karanlık bir senaryonun yanında komik bölümler de yapımcılar tarafından yaratılıyor. Proje yöneticisi, oyunun multiplayer olarak oynanabileceğinin söz konusu olduğunu söyledi, fakat henüz resmi bir açıklama yok.

2008 ilkbaharını bekleyin!

Oyunlar

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.