Haberler

15 Şubat 2006

Bush’tan Lucas’a Madalya !

Sinema endüstrisindeki görsel efekt teknolojileri gelişiminin 30. yılını kutlayan George Lucas ve Industrial Light & Magic, Amerika Birleşik Devletleri başkanı George Bush tarafından Ulusal Teknoloji Madalyası’na layık görüldü. Detayları haberin devamında okuyabilirsiniz.

Pazartesi sabahı Beyaz Saray’ın doğu kanadındaki bir odada düzenlenen seremonide Bush, kendi hükümeti boyunca çocukları matematik ve bilime yönlendirmeyi ve onların teknolojik alanlara olan ilgisini ne kadar çok artırmayı istediğini belirtti. Yapılan birkaç araştırmaya Amerikalı öğrencilerin teknoloji alanına olan ilgilerinin, diğer ülkelerdeki çocuklara göre giderek düştüğünü gösteriyor.

Lucas ödülü almaktan ne kadar mutlu olduğunu belirtirken, Bush hükümetinin başarıya ulaşmak için birkaç efekte ihtiyacı olup olmayacağını sormayı da ihmal etmedi.

Bush’a herhangi bir konuda, örneğin Irak konusunda herhangi bir yardım teklifi yapıp yapmadığı yönünde gelen sorulara ise Lucas “Ağzımı kapalı tutmam gerek, bu konuda söz verdim” dedi.

Yapım Ekibi

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.